Prosinec 2007


miluji tě v 18ti jazycích

16. prosince 2007 v 11:50 ►rady-tipy,zajímavosti a pictíky
Česky:Miluju tě
Německy: Ich liebe dich
Anglicky: I love you
Arabsky: Ohiboka
Polsky: Kocham cie
Finsky: Mina rakastan sinua
Hebrejsky: Ani ohevet otcha
Japonsky: Aishiteru
Francouzsky: Je t'aime
Španělsky: Te quiero
Portugalsky: Eu te amo
Syrsky: Bhebbak
Rusky: Ljublju tebja
Italsky: Ti amo
Holandsky: Ik ben verliefd op je
Albánsky: Te dua
Makedonsky: Sakam te
Jugoslávsky: Volim te

kalhotky

15. prosince 2007 v 12:13 ►fashion,trendy
tak jakej kousek je nej??

hrajeme si s proužky

15. prosince 2007 v 9:58 ►fashion,trendy
Proužek sem, proužek tam. S příchodem méně slunečného počasí bezpečně váš obličej rozzáří barevné proužky. A proč by neměly být právě na ponožkách? Neříkám, že byste měli nosit barevné ponožky k obleku na jednání či do práce. Mohli byste sice zaujmout a působit neotřele, ale mohlo by se také stát, že byste byli spíše považováni za podivíny. Nemusíte se je snažit prosadit za každou cenu.
Takže v případě, že vám do oka padne "bláznivá" barevná kombinace, nebojte se ji koupit. Nosit je můžete přeci kamkoli krom důležitých jednání, například na společenské akce, doma, na návštěvu či na rande. Barevné ponožky asi uchvátí daleko více ženy než muže. Muži k takovýmto ponožkám mohou zaujímat trošku odmítavý postoj. Za to ženy je občas berou vyloženě jako módní doplněk a nebrání se jejich ukazování. Naopak, pyšní se svými úlovky. Ovšem jejich největšími fanoušky budou rozhodně děti.

Některé ženy se v barevných ponožkách doslova vyžívají. Netušila jsem, co všechno za barevné kombinace existují. Ačkoli představa barevných odstínů žluté, růžové, červené, zelené či modré může vypadat bláznivě, tak ve skutečnosti je to hravý mix pestrých barviček. To a mnohem více jsou kombinace, které jsou běžně v prodeji. Ani si nepohrávejte s myšlenkou, že by mohlo jít o pracovní součást oděvů klaunů v cirkuse.

Veselé proužky si můžete koupit v podobě sportovních kotníkových ponožek či jako klasické ponožky nebo jako jejich delší verzi, kterou jsou podkolenky. Všichni bez pochyb známe rukavice palčáky, tak něco takového se v posledních letech objevilo také na trhu ponožek. Každý paleček má svůj "návlek" na ponožce. Barevné ponožtičky tak můžete zakoupit jak klasické podobě či v palcové.

Opravdu se není čeho bát, paní móda je hravá a názory, že barevné ponožky patří jen malým dětem, jsou dávno pasé. Vždyť módní návrháři si stále hrají s barvami a vzory, tak proč byste si vy nesměli hrát také? Ponožky jsou dobrým začátkem každého módního experimentu. Jednobarevné tmavé odstíny jako jsou černá, tmavě hnědá či šedá si pánové mohou nechat do obleků a dámy na ně mohou rovnou zapomenout.

culík do společnosti

11. prosince 2007 v 17:00 ►péče,účesy a krása vlásků
Jednou se cítíte jako princezna, jindy potřebujete, aby vám vlasy nepadaly do obličeje nebo prostě jen chcete být bezvadně upravená. Právě culíky a různé ohony se o tohle všechno postarají. Mohou být elegantní, rozpustilé, klasické ale i originální. Stačí si jen vybrat takový, který vám hezky půjde udělat a zároveň vám bude slušet a to nejdůležitější je, abyste se v něm cítila dobře. Pokud máte alespoň trochu delší vlasy, nejlépe po ramena nebo delší, pak můžete tvořit. Platí - čím delší vlasy, tím více možností.

A jak na to? Nejprve musíte mít pečlivě rozčesané vlasy, 100 tahů kartáčem by mělo stačit. Ale ne, zas tolik to přehánět nemusíte, ale opravdu si dejte záležet, nejen, že vám účes půjde lépe vytvořit, nebude tolik hrozit padání vlasů během dne a zároveň budete mít vlasy lesklejší a krásnější. Začněme tím úplně klasickým - vlasy sepnuté v gumičce na temeni hlavy. Určitě si dejte práci s výběrem gumičky nebo spony, která bude doplňovat celkový styl oblečení a z obyčejného culíku vytvoří efektní účes.

Jemným hřebenem docílíte, aby byly vlasy hezky hladké a netvořily jednotlivé pramínky, které nevypadají hezky. Pak už jen všechny vlasy celkově sepnout a je to. Aby prameny po stranách nevypadávaly a hlavně aby účes hezky držel, připněte do vlasů pérka a pomocí vosku na vlasy je uhlaďte a zafixujte. Obměnou může být natupírování ohonu, který tak získá objem a úplně jiný vzhled. Vlasy pak zafixujte lakem, aby si svůj vzhled udržely delší dobu.
Trochu odvážnějším, ale také velice slušivým účesem je varianta s natupírováním předních vlasů. Hodí se více, pokud nemáte ofinu. Oddělte přední vlasy a pečlivě je v předklonu postupně natupírujte a každou vrstvu vlasů ještě přelakujte. Poté vlasy opět sepněte a vpředu je lehce hřebenem uhlaďte. Vytvoříte elegantní "vlnu". Hodí se jak do práce, tak na večírek nebo jen tak na procházku po městě.

Takzvané falešné culíky jsou velice efektní obměnou klasických culíků. Sepněte jen vrchní vlasy - zhruba po úroveň uší a zbytek nechte volně. Sepnout vrchní pramen můžete gumičkou, sponou nebo například skřipečky (nejprve sepněte pramen zprava, poté zleva a uprostřed sepněte část vlasů z těchto pramenů, aby účes držel).

Pokud jste majitelkou ofiny, tak hodně změní celý účes právě její úprava. Může být učesána rovnoměrně, lehce na stranu, sepnutá sponkou, efektně podtočená nebo úplně vyžehlená. Ve všem platí, že fantazii se meze nekladou.

jak ušetřit za kadeřníka

11. prosince 2007 v 16:59 ►péče,účesy a krása vlásků
Máte-li obyčejnou barvu bez složitých melírů a jednoduchý účes, můžete ušetřit spoustu peněz. Přinášíme vám 5 rad, jak ušetřit u kadeřníka.

Chcete změnu - změňte sama barvu!
Nemáte-li speciální melíry či barvu, můžete se barvit u vás doma. Dnešní barvy na vlasy jsou velmi kvalitní, vydrží dlouho a je nepřeberné množství odstínů a barev. Požádejte kamarádku, aby vám pomohla barvu rovnoměrně nanést, pobavíte se a přitom zkrásníte.

Nebo si kupte vlastní barvu v obchodě a nechte si ji profesionálně nanést kadeřnicí.
Na sestřih tam, na zástřih jinam
Chcete-li jen ostříhat konečky, nemusíte hned jít do vyhlášeného salonu. Stačí zajít kamkoliv do kadeřnictví v okolí vašeho bydliště. Samozřejmě, pokud chcete módní a složitý účes, investujte do něj v nějakém vyhlášeném kadeřnictví, ale na zástřih stačí jít opravdu kamkoliv.

A na zastříhání konečků v klidu jděte do obyčejného kadeřnictví, kde vám nenaúčtují jen to, že jste vešla do jejich dveří.
Nebojíte se experimentovat - jděte do učňovského salonu
I renomované značky jako je Loreal nebo Wella si vychovávají své kadeřníky, kteří se musí někde učit. Najděte si na internetu učňovská střediska, kde vás ostříhají a nabarví za jednu třtinu toho, co byste zaplatila v obyčejném salonu.

A nebojte se, na jejich práci dohlížejí zkušené kadeřnice profesionálky, takže vám na hlavě nevytvoří nic, co byste nechtěla nebo čeho byste litovala. Někde vás dokonce ostříhají a obarví zadarmo.
Dělejte si domácí zábaly
V kadeřnictví vám vždy po stříhání i barvě dělají vlasové zábaly podle druhů vašich vlasů. Neplaťte za ně v kadeřnictví, udělejte si je sama.

Podle toho jaké máte vlasy, jestli suché, mastné… si kupte masky sama a pravidelně si dělejte zábaly. Nestyďte se a poraďte se s kadeřnicí, jak si dělat doma vlasové zábaly a z čeho, určitě vám ráda poradí. A navíc, vlasový zábal je proces, který hravě zvládnete. Chce to jen trochu cviku a času.
Nenechte si lakovat vlasy, jen jim to škodí
Vždy když se necháte ostříhat, kadeřnice vám na vlasy nastříká spoustu laku. Odmítněte to! Tedy pokud pak nejdete na večírek, kde chcete, aby vám účes držel celou noc.

Lak na vlasy vám je jen ničí a stejně si pak musíte vlasy kvůli němu večer umýt. Lak na vlasy je v salonech zbytečně drahý a druhý den jen budete je zklamaná, že váš účes nedrží tak jako včera. Nechte si vlasy jen prosušit, prospějete jim a ušetříte.

jak vybírat oblečení

11. prosince 2007 v 16:53 ►fashion,trendy

OUT nebo IN?

Většina z nás si pod tímto slovem vybaví módní hity, ve kterých se objevují modelky a celebrity. I když tyto modely můžou vypadat krásně a zajímavě, skutečnost je taková, že sedí určité věkové kategorii a pochopitelně určitému typu postavy. Tento fakt však mnoho lidí nezajímá. Jednoduše chtějí být trendy a oblékat se tak, jako jejich oblíbený idol. A tak se po ulicích promenádují " módní výstřelky", které se nehodí jejich majitelům a co je nejhorší, potlačují jejich vlastní image a osobitost, které by měly naopak, vyniknout.

Proč se oblékat do něčeho co se k vám vlastně vůbec nehodí?

Prvním krokem pro správný výběr stylu nebo oblečení, je uvědomit si, že dnes se nosí všechno. Pojem módní trend ve skutečnosti představuje jenom slovíčko a obchodní trik, na kterých bohatnou různí výrobci oblečení. Tím dalším a zároveň nejdůležitějším krokem je mít sebevědomí.
Pamatujte si, že nepatříte do žádné kategorie! Každý z vás má svůj vlastní styl, i když si to mnohokrát ani neuvědomujete. To správné oblečení by mělo zdůraznit vaši individualitu a pochopitelně byste se v něm měli cítit přirozeně a pohodlně.

Vzpomínám si na jednu pani, která seděla se svou kamarádkou v kavárně. Pani mě zaujala, protože byla jiná než ostatní. Z řady vyčnívala svou elegancí a osobitým stylem. Přesně se pamatuji na její oblečení, klasický černý kostýmek, kolem krku červený šátek s puntíky, které se objevily i na jejich červených rukavičkách. Ta dáma byla sladěná do posledního detailu. Měla vlastní originální styl, který se hodil k její fyziognomii i osobnosti.

Barvy vás nepokoušou, ale oživí!

Nedávno za mnou přišla klientka s prosbou: "Chtěla bych nějakou změnu, mám pocit, že můj šatník je příliš upjatý a konzervativní, přiznám se, že už mě to nebaví…" Požádala jsem ji o malou prohlídku jejího šatníku a musela jsem zkonstatovat, že pocity mé klientky byly správné. Upjatost a konzervativnost způsobovaly především barvy. Temné odstíny dělaly mou klientku o několik let starší a působila v nich nepřirozeně, jakoby byla bez energie.
Na základě svých bohatých zkušeností, jsem zjistila, že spousta lidí se barev opravdu bojí a mnozí z nich vlastně ani neví, jaká barva jim opravdu sluší. Barvy hrají v našem životě velmi důležitou roli. Každá z nich má jiný vzhled a charakter působení. To, jakou barvu máme právě teď na sobě, vypovídá o naši momentální náladě a emocích.
Barva ve skutečnosti znamená pocit, který si uvědomujeme pomocí světla. Proto ten samý odstín vnímáme jinak při umělém osvětlení nebo v šeru. Barvy se dají využít různým způsobem. Pro jejich správné použití je vhodné obeznámit se s jejich základní symbolikou, která ovlivňuje nejen vás, ale i vaše okolí. V následující tabulce uvádím několik příkladů:

Význam barev:
ČERVENÁ: energie, životní síla, sexualita
ORANŽOVÁ: kreativita, inspirace, radost, projevit se
ŽLUTÁ: moudrost, teplo, světlo, ego
ZELENÁ: naděje, klid, láska, city
MODRÁ: konzervativnost, soulad, komunikace
FIALOVÁ: vznešenost, intuice, pochopení

Pokud máte s výběrem odstínů problém, poraďte se s odborníkem a nechte si udělat barevnou typologii.

Strach z tloušťky je nezdravý a omezující

Když se vrátím zpět ke své klientce a k jejímu šatníku, nedá mi nevzpomenout fakt, že dalším vážným vlivem, který omezuje lidi ve výběru oblečení, je komplex ze své postavy. Když jsem se své klientky ptala, proč se neobléká barevněji, řekla mi, že ve výraznějších barvách by si připadala tlustá a zbytečně by na svou neforemnou postavu upoutala pozornost. Tento pocit je zbytečný a stresující. Nikdo z nás není dokonalý! Když si myslíte, že máte nějaké neduhy, nejlepší je udělat z nich svou přednost.

Vysvětlím jak na to a jako příklad použiji fyziognomii své klientky:

Typ postavy: silnější, větší prsa
Doporučení: větší výstřih nebo zajímavý střih oděvu

A zde je několik inspirací:

Maličkosti dělají zázraky

Někdy stačí skutečně málo a váš šatník se změní k nepoznání. Poradím vám pár osvědčených triků, jak jednoduše oživit svůj šatník:

Co se starým jednobarevným trikem s V výstřihem a dlouhým volným rukávem? Zatraktivněte ho stuhou!

Co budete potřebovat:
saténovou stuhu, výstužnou vložku (koupíte v jakékoliv švadlence), nůžky, jehlu a niť.

Postup:
 1. Nažehlete malé obdélníčky výstužné vložky na rub trika v pravidelné vzdálenosti. Velikost obdélníčků je o 1 cm po celém obvodu větší, než šířka stuhy.
 2. Podle šířky stuhy prostřihněte otvory.
 3. Otvory protáhněte stuhu.
 4. Ve vrchní části trika stuhu přišijte k ramení švové záložce, aby se vám stuha nevyvlékla.
 5. U posledního protažení stuhy, navažte mašličku.
 6. Aby se nám spodní část stuhy nevysunula, přišijte z rubu stuhu k poslednímu průstřihu.

To samé můžete udělat na rukávu. Postup je shodný.


Máte klasické, lehce rozšířené šaty? Zkuste trik s gumou!

Co budete potřebovat:
Šicí stroj, jehlu, stehovací nit, zavírací špendlík, středně širokou prádelní gumu.

Postup:
 1. Po celém obvodu spodní části šatů, si prostehujte 2 cm široký otvor, to samé udělejte na spodní časti rukávů.
 2. Prošijte klasickým stehem na šicím stroji. Na spodní části šatů i na spodní části rukávů nechte otvor, na protažení prádelní gumy.
 3. Vypárejte stehovací nit.
 4. Protáhněte prádelní gumu pomocí zavíracího špendlíku.
 5. Po protažení gumu spojte uzlíkem.
K těmto šatům se hodí kalhoty nebo legíny.

A na závěr

Nebojte se experimentovat! Zkoušejte kombinovat kusy oblečení, které se na první pohled k sobě nehodí. Oživte své věci doplňky, jako jsou například šperky, šátky nebo pásky. Uvidíte, jak věci najednou vyniknou a stanou se výraznějšími!
Dalším dobrým typem je vzít delší svetr a přepásat ho dvěma úzkými pásky.

Máte triko s tříčtvrtečními rukávy? Vezměte si k němu výrazný šátek a uvažte si ho kolem ruky, tak jako hodinky.

A takto můžeme postupovat dál. Ta pravá móda totiž nezná žádná omezení a hezký, originální a kvalitní šatník nemusí být nákladnou záležitostí.

Chcete poradit se svým šatníkem a znát, co by vám nejlépe sedělo a slušelo? Pošlete svou aktuální fotografii celé postavy a čtěte další díly článku KURZ STYLU! Fotografie zašlete na e-mail: moda@moda.cz .

super prsa

11. prosince 2007 v 16:52 ►fashion,trendy
Vrstvením různých druhů oblečení můžete získat řadu zajímavých kombinací. A nejen to. Tímto způsobem se vám podaří skrýt nedostatky na postavě nebo naopak, zvýraznit tvary, které se vám líbí. Typickým příkladem je velikost poprsí:

Osvědčené typy pro menší poprsí

ANO, tohle vám bude slušet!

- Plochému hrudníku sluší lodičkové výstřihy. Nebojte se na triko s lodičkovým výstřihem navrstvit ještě jedno, volnějšího střihu s odlišnou lodičkou, nejlépe lehce průhledné, čím docílíte velmi zajímavého efektu.

- Krásná záda mají také něco do sebe! I ony mohou zvýraznit váš sexappeal. Udržujte je proto zářivá a rovná! Zkuste si obléct triko s volnými zády a pod něj místo podprsenky uvažte šátek. Může být obdélníkového nebo klasického tvaru, který jednoduše složíte do trojúhelníku. Na zádech stačí uvázat elegantní mašličku nebo uzel.

- Hrubé pleteniny, různé náběry, sámky, volány, fiží, velké límce, kapsy na prsou..., to vše bude slušet právě vám! Proč nezkusit například kombinaci košile s velkým límcem a nabírané vestičky, končící pod prsy.

- Můžete si dovolit více látky na živůtku a bohatší vypracování. Klidně si můžete obléct triko s lodičkovým výstřihem a přes prsa navléknout pruh pleteniny jako širokou čelenku.

- Mate-li drobnější hrudník, budou vám slušet vodorovné pruhy i větší geometrické a květové vzory. Osvědčeným typem je kombinace jednobarevného trika, které je navrstvené jednoduchým tílkem s výrazným, barevným vzorem.

- Živé, pastelové nebo přírodní odstíny barev opticky hrudník zvětšují. Proto berte černou s rezervou a směle vrstvěte barvu na barvu.

- Pokud nosíte svetr s výstřihem typu V, měla byste si pod něj vzít tričko s kulatým výstřihem nebo košili s límečkem. I když je toto vrstvení klasické, bude působit atraktivně bez ohledu na to, kde nebo s kým právě jste.

- Noste roláky! Rolák z jemného materiálu, s lodičkovým výstřihem a na něm rozepnutá džínová košile s krátkými rukávy nebo barevná vesta, to je prostě záruka úspěchu!

- Pro menší prsa je nejdůležitější dobře vyztužená podprsenka, která je opticky zvětší.

NE, tomuto se vyvarujte!

- Zapomeňte na hluboký dekolt! Nenamlouvejte si, že velkým výstřihem upoutáte.

- Nenoste korzety! Jsou pro ženy, které mají větší prsa.

- Střihy s vysokým pasem zbytečně upozorňují na váš drobný hrudník.

- Vyvarujte se svislým pruhům v horní části těla, které poprsí ještě více zmenšují!

Osvědčené tipy pro větší poprsí

ANO, tohle vám bude slušet!

- Držte se jednoduchosti. Oblečte si například košili tmavší barvy s větším výstřihem a kolem pasu zašněrujte korzet pod prsa.

- Určitě se vám budou hodit větší výstřihy. Velmi působivá a elegantní je kombinace jednoduchého a síťového trička do tvarů V.

- Dalším skvělým typem jsou svislé či šikmé detaily na živůtku. Výborně vynikne tričko se svislými pruhy, které zatraktivníte ležérně sepnutým šálem kolem ramen. Šálu můžete sepnout ozdobným kroužkem, který je určitě dalším, zajímavým doplňkem.

- Oblékejte se do hladkých, matných materiálů a dbejte na výběr vhodné podprsenky.

- Vybírejte si tmavší barvy živůtků. Nebojte se vrstvit dvě trika na sebe. To spodní může být velmi výrazné a vrchní zase jednobarevné, nejlépe tmavší barvy.

- Halenky noste přes sukni i kalhoty. Zkuste si pod jednobarevnou halenku obléct delší barevné tílko, které pěkně vynikne ve spodní části halenky i v rozepnutém výstřihu.

- Lichotivý je také zavinovací styl. Zavinovací jednobarevné triko je ještě zajímavější, když ho navrstvíte síťovým tričkem typu V, přičemž vrchní vrstva má volnější střih a hluboký výstřih.

- Ideální je také vrstvení přes body.

- Většímu poprsí pomůžou bokové sukně či sukně nasazené níž pod pasem. Pěkně vyniknou i průhledné šaty přepásané na bocích tenkým řetízkovým páskem.

- Noste náhrdelníky střední délky!

NE, tomuto se vyvarujte!

- Saka a halenky nezapínejte až ke krku!

- Vyvarujte se uzavřeným výstřihům.

- Nekupujte si hrubě pletené svetry s různými plastickými vzory nebo copy.

- Vyhněte se zebrovaným rolákům, které způsobují, že vaše poprsí vypadá jako by rostlo přímo ke krku.

- Dávejte pozor na vodorovné pruhy, velké kostky, vzory, volány, sámky a různé náběry, které vás budou rozšiřovat.

- Zapomeňte také na kapsy a jiné aplikace, které jsou umístěny přímo na prsou.

- Vrchní polovině těla nebudou slušet ani tvrdé látky a živůtky z lesklých materiálů.

- Vyvarujte se střihům přestřiženým pod prsy.

- Nenoste pásky umístěné v pase, zejména se širokou sponou.

- Nezapomeňte zkontrolovat podprsenku. Pokud vidíte pod oděvem rýsující se krajku či lemování, vyměňte ji!

- Nikdy si neberte spodní prádlo, které je tmavější než šaty, které budete mít na sobě.

A zde je pár inspirací, které vám pomohou při správném výběru oblečení a jeho vrstvení:
V dnešní době se nosí opravdu všechno. Proto se nebojte vrstvit a kombinovat! Můžete třeba zkusit kombinaci trika s dlouhým rukávem s tílkem nebo tričkem. A co tak hit tohoto léta legíny pod kolena? Nemějte strach, můžete je nosit dál. Oblečte si pod ně klasické černé silonové punčochy. Tato kombinace lépe vynikne, když upřednostníte legíny výraznější barvy.

A na závěr ještě jeden dobrý tip: Vyřaďte oblečení, které vám nepadne, přestože k němu máte vztah!

roztrhané jsou good

11. prosince 2007 v 16:43 ►fashion,trendy
Na jaře a v létě můžete nosit roztržené sportovnější kalhoty ze všech materiálů, od džínů, manžestráků, až po pláťáky. Nad těmito trendy bychom před cca 8 lety kroutili nevěřícně hlavou, v současnosti se roztřepení a dírám meze nekladou.

Pokud se vám udělala dírka ve vašich oblíbených džínsech, nezoufejte. Minulé jaro a léto byste je jistě s těžkým srdcem hodila do popelnice, ale teď to rozhodně nedělejte a klidně tam dírce přidělejte kamarádku. Ale opatrně, pokud jsou díry velké a je jich moc, nevypadá to vkusně, ale přehnaně a silně nedbale. Lehký doušek nedbalosti je plusem, ale nic se nesmí přehánět a všeho moc škodí.

S tímto módním prvkem půjdete s nejmodernějšími trendy a budete působit mladistvě. Nějaký ten trhaneček je skvělým typem, jak odvést pozornost od problémových partií. Pokud máte třeba širší boky, vyrobte si tento ozdobný prvek, tak v polovině stehna, tím převedete pozornost a široké boky se budou krčit v pozadí.

Pokud chcete, aby se vám díry nerozjížděly, obšijte je půl centimetru od okraje dokola šicím strojem nití v barvě kalhot. Máte-li kalhoty roztržené na více místech, použijte klidně kontrastní barvu, vypadá to velmi originálně. Zda jste zvolili kalhoty ozdobené nějakou tou dírkou, nekombinujte je s elegantními tričky a halenkami. Volte spíše sportovní trika. Tento prvek je velkou výhodou zejména v horkých dnech, jelikož velmi osvěží. Jistě znáte ten pocit, když se na vás v létě kalhoty lepí tak, že byste je nejraději ze sebe sundali. Roztrhané kalhoty jsou na jaře a v létě velmi vítané.

Trend tohoto rázu se objevuje ve spoustě kolekcích různých značek. Pokud jste v něm našli zalíbení, kalhoty ozdobené tímto prvkem pořídíte velmi snadno, a pokud se ve vašem šatníku nachází opotřebované gatě, které se vám nechce nosit, vrhněte se sama do jejich úpravy, na kterou nemusíte být moc zručná a nepotřebujete ani moc času. Malá kapka nedbalosti zpestří váš outfit a i v horkých dnech se budete cítit příjemněji.

sukýnky

11. prosince 2007 v 16:42 ►fashion,trendy
Minisukně je něco, co nesmí ve vašem šatníku na jaře a v létě chybět. Pomocí ní vytvoříte spousta různorodých modelů použitelných téměř ke všem příležitostem. Ať už se jedná o procházku se psem, narozeninovou párty či výlet po městě.

obrázek č.1
Minisukně vyšívaná květinami láká k procházce v přírodě. Stačí ji jen doplnit pohodlnou otevřenou obuví, tílkem se vzorem, jak jinak než květovaným a vyrazit do přírody!

obrázek č.2
Tato minisukně je zdobena netradiční růžovou nášivkou, ke které zvolíme svršek ve stejné barvě, bílé balerínky a doplňky. Super tip na romanticky strávené odpoledne pod rozkvetlou třešní s vaším miláčkem!

obrázek č.3
Potřebujete jen tak narychlo vyběhnout se svým chlupatým miláčkem na chvíli ven? Pak se nebojte použít k minisukni tenisky, jako je to na této fotografii. Právě džínová minisukně je jedna z mála sukní, ke které si tyto boty můžete dovolit!

obrázek č.4
Chystáte se k moři a budete chtít navštívit nejednu plážovou párty? I tady je vám po ruce minisukně. Stačí k ní jen zvolit vhodný svršek, který zvýrazní vaše právě nové opálení a můžete vyrazit!

obrázek č.5
Pokud chcete být letos "in", tak si pořiďte 3/4 legíny. Vybírat můžete nejen z jednobarevných, ale i ze vzorovaných typů. Tato kombinace je hitem letošního roku.

obrázek č.6
Chystáte se večer na párty a nevíte, co si máte vzít na sebe? Odpověď je jednoduchá - minisukni! Opětně pomocí vhodného svršku a doplňků vykouzlíte outfit, ve kterém vás večer nikdo nepřehlédne!

supa školačka

11. prosince 2007 v 16:40 ►fashion,trendy
Nevinná dívka školou povinná
První, co vás asi napadne, je kombinace kostkované sukně (nejlépe mini) a košile se sakem nebo kravatou. To je taková "klasika". Ale i klasiku můžeme oživit letošními trendy. Stačí vyměnit punčochy za černé legíny, místo kostkované sukně zvolit třeba puntíkovou nebo s proužkem, doplnit zajímavým vrškem a balerínkami a je to!

Nejsem na to "stará"?
Takový styl je samozřejmě třeba volit uvážlivě. Padesátnice, třebaže s postavou "dvacítky", by v mini sukýnce a rozverných culíkách vypadala spíše úsměvně než rozverně. Ovšem ani věk kolem dvacítky není automatickým povolením.

Pokud víte, že mini prostě vaší postavě lichotit nebude nebo, že už si zkrátka nemůžete dovolit být tak odvážná, nevadí. Stačí pár změn a půjde to! Místo školačky prostě budete spíš " studentka", ale hlavně elegantní dáma.

Přizpůsobte si tento styl na svoji postavu
Pokud máte širší boky, zkuste jednobarevnou áčkovou sukni ke kolenům, boty s vyšším podpatkem a pozornost upoutejte vrškem - zkuste sáčko a kravatu nebo přes košili oblékněte přiléhavou vestičku.

Není-li sukně vůbec vaší kamarádkou, žádný problém, klidně ji vyměňte za kalhoty. Ale nezapomeňte, i černý kostýmek může být veselý - vsaďte na doplňky! Pořiďte si módní balerínky v nějaké veselé barvě, v té stejné pak šátek nebo úzkou šálku a samozřejmě kabelku!

Co se týče barev, místo černé můžete zkusit hnědou, která je právě "in" nebo třeba červenou či šedou. A nechcete-li se černé vzdát, volte černobílou kombinaci a nezapomeňte na geometrické vzory, které jsou právě v kurzu!
A co na to "chlapi"?
Říkáte si - " a budu se v tom vůbec líbit?" Odpověď je jednoduchá. Pokud se v tom budete líbit sama sobě a budete se cítit sexy, pak to tak uvidí i ostatní, a to platí pro jakýkoliv styl oblékání. Jestliže ale chcete "honit" módní trendy za každou cenu, i když by slušely víc vaší dceři, tak velké ovace nečekejte, a to ani tehdy máte-li míry 90-60-90. Zkrátka styl "stará mladá" sexy není, totiž zezadu snad, ale co zepředu?

Mužům se sukně líbí všeobecně, působíte v nich přístupněji a také víc žensky. A "look" a lá školačka či studentka pro ně mají jistý nádech nevinnosti. A co je víc sexy než nevinná ženskost?

supa džíny

11. prosince 2007 v 16:34 ►fashion,trendy
Móda je totiž velká láska, obletovaná květina, kterou pak mnoho lidí obdivuje. Každý má svůj styl, svůj vlastní názor, avšak mnoho z nás často podléhá módním trendům a snaží se být in přesně podle módních mol. Ale i tak se ještě nabízí spousta volného prostoru pro vlastní seberealizaci a vyjádření. Džíny Kasil ze Spojených států tuhle volnost nejenom nabízejí, ale i ukazují.

Vybrat si můžete se široké kolekce a to jak dámských, tak i pánských modelů. Krásné detaily v podobě precizně vyšívaných kapes, stejně jako ozdobné švy různých barev jsou právě tou potřebnou třešničkou na dortu, která z kalhot udělá opravdový skvost. Stejnou roli hrají i důmyslné kapsy, které zdobí záhyby z látky, cvoky nebo právě již zmiňovaný zdobný steh vyšitý do různých ornamentů a tvarů. Drobná barevná výšivka na džínách se dá kombinovat i s výrazně barevným vrškem, přičemž nádherně vyniknou oba díly oblečení. Na výběr máte od světlého denimu po ten nejtmavší, nechybí ani melírované provedení. Stejně tak střihy jsou pro každou postavu, ale nejvíc se shánějte po rourách, které dají výborně vyniknout postavě a postarají se o to, že budete vypadat štíhlejší a vyšší.

V džínách v kombinaci s vrškem z pleteniny, bavlny či kůže se budete cítit opravdu pohodlně. Vybrat si můžete i džínový kostýmek, který se bude dobře nosit jak do zaměstnání, tak na večerní párty, na které vás nikdo nepřehlédne.

Tyhle džíny tvoří designéři, kteří podle vlastního vyjádření "malují na látku", kreslí je a tím tvoří. Na výběrový denim z Itálie nebo z Japonska vyjadřují všechny své vlastní pocity, které nadchnou i zákazníka. Džíny nemusí mluvit, džíny vyjádří svůj postoj i pohledem a právě díky tomu budete mít jasno, po kterých sáhnout.
FOTOGALERIE

bolerka

11. prosince 2007 v 16:28 ►fashion,trendy
Bolerka jsou úžasným kouskem oblečení. Otázka k čemu je nosit, je naprosto zbytečná, neboť žádné limity snad neexistují. Bolerko lehce doplní a rozzáří jakýkoliv oděv a dokonce vám může pomoci zvýraznit některé partie, především tedy dekolt.

Snad bych jen připomněla, že bolerka se nosí NA tričko, tílko, či šaty, rozhodně však nikdy ne na holé tělo - tedy, pokud se zrovna nechystáte na E55.

Ani trička nad pupík zde nevypadají příliš dobře. Vhodnější je pro kombinaci s bolerky volit trička delší, která opticky prodlužují postavu.

Bolerka na zavazování pod prsy opticky zvětšují břicho, takže pokud nemáte zrovna nejštíhlejší postavu, vezmete si bolerko a ještě k tomu krátké tričko, asi to nebude to pravé.

Co se týče rukávů, možná je jak kombinace krátkých rukávů trička a dlouhých u bolerka, tak i bolerka s krátkým rukávem s dlouhým tričkem. Záleží jen na vašem vkusu, náladě, a samozřejmě výbavě vašeho šatníku.

Pokud jde o kombinace, v zásadě platí: nemíchat různé vzory, a naopak kombinovat jednobarevné věci s vícebarevnými. Jeden kus jednoduchého oblečení je vhodné doplnit něčím vyzývavějším, zajímavějším. Zde tedy můžete volit buď bolerka se vzory, flitry či třpytkami, a nebo sáhnout po pletené či háčkované verzi, která zaujme vždycky.

S bolerky si návrháři poměrně hodně vyhrávají, takže kromě různých ozdůbek, zajímavých potisků a vzorů či háčkovaných a pletených modelů, se setkáváme s nepřeberným množstvím různých návrhářských fíglů a "vychatávek" jako jsou všemožné uzly, mašličky a jiné hrátky s látkami.

Pokud ráda sázíte na přirozenou eleganci, zkuste kombinaci džíny (nebo džínová sukně), jednobarevné jednoduché tílko, bolerko a výrazné velké korále. Vypadá to skutečně úžasně.

na párty

10. prosince 2007 v 17:13 ►fashion,trendy
1. Stará dobrá černá
Černá barva, to je jistota ověřená celými desetiletími, a můžete na ni vsadit rozhodně kdykoliv. V elegantních sexy šatičkách budete prostě k sežrání. Hitem sezony jsou délky pod kolena. Co vy na to?

2. Prodloužené svršky
Ale pozor, usedlé šaty až po kotníky si pod tímto pojmem nepředstavujte. Na mysli zde máme prodloužené topy a bundičky. Vyzkoušejte si kombinaci se sexy uplými džínami nebo kratičkou minisukní. Stáhněte si vlasy, namalujte rty a není možné, abyste večer nezazářila.
3. Vzdušné kalhoty
Kalhoty se širšími nohavicemi jsou na párty určitě dobrou volbou. Jsou elegantní, v kombinaci s výrazným topem snadno zaujmou a navíc jsou krásně pohodlné. Vsaďte na jednoduché barvy a netradiční materiály, jako je například heboučký satén či samet.

4. Elegantní šála
Pokud zdánlivě ledabyle doplníte svůj outfit ležérním šátkem či šálou, určitě zaujmete. Nezapomeňte ale na soulad, barva a styl šály by měly ladit se zbytkem oblečení.

5. Šik kabelka
Doplňte svůj outfit sofistikovanou malou příruční kabelkou, a při posezení u baru budete určitě v obležení mužů. Vsaďte na detaily jako jsou decentní kovové zdobení či nenápadná výšivka.

6. Botky na podpatku
Botičky s vysokým podpatkem působí sexy dojmem. Výhodou navíc je, že si je můžete vzít jak k sukni tak ke kalhotám, a vždycky budete zářit.
7. Sametová bunda
Bundička je určitě nerozlučnou součástí večerního outfitu. Zkuste klasické barvy a jemný sametový materiál. Až vás někdo bude po skončení party na rozloučenou objímat, heboučká bundička určitě nezůstane bez povšimnutí.

8. Diamantové náušnice
Pokud nejste zrovna milionářka, diamanty si pořídíte spíše jen ve svých snech, to je jasné. V dnešní době existuje ale řada napodobenin, třeba z obyčejného broušeného skla. Doplňky s těmito průhlednými kamínky jsou prostě sexy.

9.Lehký pudr
Stejně tak jako šatů, všímají si lidé toho, jak vypadá vaše pokožka. Nezapomínejte použít pudr, a čas od času se znovu odskočte na záchod přepudrovat. Pleť vypadá mnohem svěžeji a příjemněji.

10. Klobouček?
Pokud chcete zaujmout a nevadí vám přijít s něčím méně obvyklým, zkuste nějaký decentní klobouček. Zkombinujte ho se sexy sukýnkou a zajímavým účesem, a určitě zabodujete.

proužky-podkolenky

10. prosince 2007 v 17:09 ►fashion,trendy
V Londýně nyní potkáte spoustu dívek, které se řídí nejnovějšími módními trendy, a proto je v ničem jiném než v barevných podkolenkách nepotkáte. Chodí v nich ven, do práce i do klubů. Takže se nebojte nosit barevné ponožky, je to největší módní hit. Vaše nohy budou v teple a vy budete vypadat, že máte všechny módní vychytávky v malíčku. Podkolenky nosí i řada celebrit, včetně zpěvačky Fergie, která na vystoupení nenosí skoro nic jiného než sexy krátkou sukni a barevné ponožky.

V Americe se říká, že obliba barevných podkolenek přišla s filmem Clueless, kde Alicia Silverstone, hraje bohatou hvězdu střední školy, z které muži šílí a to především díky sexy podkolenkám. "Když jsem byla v Anglii, nevěřila jsem, že na ulici má skoro každá dívka barevné podkolenky. Bylo to sexy a nápadité.

A teď už bez podkolenek skoro také nikam nechodím. Dokonce můj přítel, který je celkem konzervativní, mé barevné podkolenky zbožňuje,"usmívá se 20letá tmavovláska Vendula Vaňková a musím uznat, že podkolenky a krátká sukně jí ohromně sluší. Samozřejmě, barevné podkolenky vyžadují určitou dávku sebevědomí, ale zase nikdy nesplynete s davem. A budete vypadat neuvěřitelně sexy.

prstové ponožky

10. prosince 2007 v 17:07 ►fashion,trendy
O prstových ponožkách jste určitě slyšeli. Třeba jste si je dokonce chtěli koupit,ale nedůvěra k této pětiprstové barevné ´rukavici´ byla stále silnější. Uvidíte, že po přečteni tohoto článku vymizí jako pára nad hrncem.

Prstové ponožky se u nás na trhu objevily kolem roku 2003. Ovšem pochází z Japonska. A japonci prstové ponožky prostě milují. Proč se je nenaučit milovat taky? Zahalte své nožky do pestrobarevných proužků a hned uvidíte, jak vaše nálada vyletí prudce vzhůru. I když venkovní teploměr bude klesat. Ze začátku budete mít možná nutkání neustále pohybovat prsty, ale to je vlastně dobře. Tento pohyb přispívá ke stabilitě chůze.

Říkáte si, že vás okolí bude mít za blázna? Ale kdepak. Stačí jen trochu odvahy a uvidíte, jak se tímto módním hitem necháte strhnout vy i vaše okolí. Pokud počáteční odvaha chybí, nevadí. Můžete začít nějakou neutrální barvou. Třeba bílou. Uvidíte, jak se postupně začnete poohlížet nejprve po "těch s jedním proužkem", až nakonec skončíte u pestrobarevných. Tak jako já. Na trhu jsou k dispozici barvy a styly, hodící se pro každou příležitost. Od každodenního běžného nošení až po slavnostní příležitosti. Ponožky jsou k dostání také v různých délkách - pod kotník a až po nad kolenní provedení.
Na prstové ponožky si brzy zvyknete. Prstíky jsou v nich odděleny, takže se nepotí. Budete v suchu a plísně se vám budou obloukem vyhýbat. Pokud mate doma malou ratolest, neváhejte a pořiďte ji taky několik párů. Napomůžete tak správnému vývinu klenby,protože pohybem prstů se posiluje nožní svalstvo. Bláznivé proužky, v jakých se ponožky nejčastěji objevují, vám tedy nejenom zvednou náladu, ale i dobrý pocit z vašich nohou.

Pokud chcete mít doma ještě veseleji, rozhodně si kupte svítící prstové ponožky. Je to dobrý fór, který nenechá jedno oko suché. Zvláště, když se zhasne ...

Zajdete se občas vypotit do posilovny nebo na aerobic? Pořiďte si speciální prstové ponožky na sport! Perfektně sedí na noze, puchýřům, které vznikají třením mezi prsty můžete dát sbohem a vaši nohu udrží efektivněji suchou, než obvyklé ponožky. Jsou ideální pro jakýkoliv sport, o zimních nemluvě. A jelikož zima už přešlapuje přede dveřmi ( nevěřím že v něčem jiném než v prstových ponožkách), určitě se po nějakých poohlédněte.

Prstové ponožky jdou s dobou. Novinkou na trhu je vtělení stříbra do textilních vláken, kde se speciální metodou spojí vrstva čistého stříbra k povrchu vlákna. Stříbro je všeobecně uznávané jako nejlepší antibakteriální prostředek proti plísním a virovým nákazám. Ale to není všechno! Chladí,když je teplo a hřeje, když je chladno. Ideální pro sychravé počasí, do kterého jsme spadli rovnýma nohama! Už se jenom o vás nebude řikat, že máte zlaté ruce, ale i stříbrné nožky!
Uhlí v ponožkách? Maximálně tak na Mikuláše, říkáte si. Ovšem dřevené uhlí je také použito jako speciální materiál pro prstové ponožky! Pokud milujete pocit svěžesti nohou, oblíbíte si je. Diky antibakteriální vlastnosti udrží nohy v pocitu blaženosti 24 hodin denně. Ponožky se pohybují v různých cenových relacích. Pokud podlehnete posledním novinkám, určitě budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Ovsem za cenu, že budete mít o nožku dokonale postaráno. Svůj účel splní i ponožky z levnějších obchodů.Seženete je tam za úplně normální cenu.

Tak a teď si můžete v klidu nasadit prstové ponožky i prstové rukavice, a jít vstříc náladám podzimního počasí s úsměvem na rtech.

topy-jednobarevný

9. prosince 2007 v 12:24 ►fashion,trendy
TOPY-JEDNOBAREVNÝ
Jaký je nej?? písněte plsky do komentů

topy-tečky

9. prosince 2007 v 12:15 ►fashion,trendy
TOPY- TEČKY
Jaký je nejhezčí z topíků?? písněte do komentů,dík

topy-proužky

9. prosince 2007 v 11:55 ►fashion,trendy
TOPY- PROUŽKY
Jaký z topíků se vám nejvíce líbí??? písněte do komentů,plsky

mikiny

4. prosince 2007 v 8:53 ►fashion,trendy
MIKINY
Tak jaká je nej?? písněte do komentíku číslo pls