Leden 2008

pohodový vohoz

31. ledna 2008 v 18:47 ►fashion,trendy
jen se inspirujte... líbí?

vohoz do města

31. ledna 2008 v 15:51 ►fashion,trendy
tak co,líbí?

1.kolo SONB

31. ledna 2008 v 11:56 ►bleskovky a soutěže
no tak komu dáte hlásek,??
blogísky,co soutěží:
-vypadne jeden blog a o dalším kole zas jeden....
-a kdo do komentů písne o hlásek první tak tomu ho dám

SONB

29. ledna 2008 v 16:04 ►bleskovky a soutěže
Udárek všichni,doufám že tu duda není,ale i tak tu udělám SONB...
tady se můžete příhlásit:
1) přezdívka
2) odkaz na blog
3) věk
no a teď už stačí schánět hlásky... : D
-tohle si hoďte na blog-
Těším se...

ohoz do školy

13. ledna 2008 v 11:42 ►fashion,trendy
OHOZ DO ŠKOLY
Tak jak se líbí??


aby pleť v zimě netrpěla

5. ledna 2008 v 11:51 ►pleť
Ale i v zimě nás čeká spousta smíchu a radosti, což platí především pro milovníky typicky zimních sportů, jakými je lyžování, snowboarding, bruslení a spousta dalších. Zima je obdobím, kdy se ponejvíce kocháme krásou horských hřebenů a necháme se okouzlovat ledovými obrazy, které mráz vykouzlil na okenní tabuli.

Zima však patří k těm náročným obdobím v roce, kdy naše pleť opravdu trpí především výraznými teplotními výkyvy. Pojďme si tedy říci, jak se o ni v zimě na horách dobře postarat.

Chystáte-li se na týdenní dovolenou na horách a není to poprvé, rozhodně víte, že vzít si s sebou skutečně kvalitní krém se silným UV filtrem je naprostou nezbytností, bez které byste mohli skutečně trpět. Slunce na horách je velice intenzivní, což si však často neuvědomujeme, protože jeho síla se nám zdá být utlumena nízkými venkovními teplotami a foukajícím větrem, který nás neustále ochlazuje.
Slunce je však velmi zákeřným soupeřem, který na nás čeká všude a schovat se před ním v podstatě nelze. Jako první si musíme uvědomit, jaký typ pleti máme a podle toho zvolit následující postup její ochrany. Obecně platí, že čím světlejší a jemnější pokožka, tím vyšší ochranný faktor byl měl krém obsahovat. Nebavíme se tu o směšných letních patnáctkách či osmičkách, ty by nám na horách příliš platné nebyly.

Na vrcholcích by měl být náš sluneční štít mít přinejmenším ochranný faktor 25. Jste-li hodně světlý typ, bez obav se ohlédněte i po čísle padesát. V tomto případě jednoznačně neplatí, že méně je více, spíše čím více, tím lépe. Jak známo, muži se obecně velmi neradi mažou čímkoliv a donutit je k použití opalovacího krému vypadá jako nezdolná překážka, ale spálenina od sluníčka není legrace a úpění bolestí žádnému z nich na mužnosti nepřidá.
Jako doplňkovou kosmetiku po návratu ze svahů je vhodné používat i osvědčené bylinkové masti. Měsíček lékařský je v těchto případech výtečným pomocníkem, protože jeho hojivé a regenerační účinky jsou prověřené časem.

Pokud se vám přesto podaří spálit si tváře, hodí se mít při ruce buď krém, gel, sprej nebo pěnu s obsahem panthenolu. Ten pokožku zklidní, zchladí a ulehčí od bolesti.

V zimě se obecně snažte co nejvíce vyvarovat náhlým přechodům z přetopených místností do dvacetistupňových mrazů apod.

Používejte hutnější a mastnější krémy než v létě a často si dopřávejte masky a kúry s vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Naše pleť to v zimě nemá jednoduché, tak jí to zkusme zpříjemnit a k Vánocům jí dopřejme nějaký kvalitní kosmetický dáreček.

není pudr jako pudr

5. ledna 2008 v 11:48 ►pleť
Pudr je velmi důležitým pomocníkem téměř každé ženy. Dokáže nás zbavit lesklé kůže, dodává pletí sametový mat a fixuje pleťový podklad. Ovšem dnešní pudry neplní jen dekorativní funkci, ale také ochrannou, především před pronikáním nečistot do kůže. Nemusíme se bát, že by ji snad poškodily. Pochopitelně za předpokladu, že prášek nanášíme na pleť ošetřenou krémem. Vynález kompaktního pudru takřka vytlačil pudr sypký, který je ovšem zejména pro domácí použití lepší.

Pokud po nanesení podkladu ještě přepudrujete obličej, vydrží váš make up mnohem déle. Pudrem se dá retušovat. Pokud naneseme příliš mnoho červeně na tváře, stačí lehce přepudrovat a barva bude jemnější. To stejné platí o očních stínech. Před tím, než použijete oční stíny, použijte na víčka trochu pudru a teprve poté stíny, ty pak vydrží mnohem déle. Pokud si líčíte rty, naneste nejdříve jemně rtěnku, pak lehce přepudrujte a naneste další vrstvu rtěnky.

Pudr se hodí i na nečistou pleť, ale v tomto případě ho nanášejte raději smotkem vaty, aby se zabránilo přístupu možných bakterií. Pokud máte nečistou pleť, je vhodné používat pudr, který obsahuje protizánětlivé přísady. Pokud se chystáte do společnosti a máte večerní šaty na ramínka a s výstřihem, nezapomeňte poprášit dekolt a ramena perleťovým pudrem, budete vypadat nádherně.

Pudr můžete nanášet pomoc štětce nebo labutěnky. Obecně platí: pro kompaktní pudr volit labutěnku, naopak pro sypký pudr štětec. Někdo používá třeba i tampón, či navlhčenou houbičku. Klasickou technikou, která je asi nejpoužívanější ve vizáži je štětec, je vhodný pro rychlé každodenní líčení.

Labutěnka, dobrá volba pro kompaktní pudr

Labutěnky bývají zpravidla vyrobeny z jemných bavlněných či syntetických plyšů, nebo je nahrazují měkké pěnové houbičky. K výrobě štětců se používá jemňounká srst veverek, kun nebo poníků. Jsou většinou dost drahé, a proto by se měly pečlivě udržovat. Labutěnka se dodnes používá pro denní přepudrování. Je totiž ve většině součástí balení kompaktních pudrů.

Používá se na rychlé doplnění většího množství, proto se sní musí zacházet velmi opatrně, abyste nenanesly zbytečně moc silnou vrstvu. Labutěnku otřete, nikdy neklepejte o hřbet ruky.

Štětec, nejčastěji používaný pomocník

K pudrování je vhodné použít plochý, nikoliv kulatý štětec. Plochý asi tak 5-6cm v šířce štětce. Při nanášení táhneme štětcem stejnou stranou od čela k bradě jedním směrem. Ne tam a zpět. Tím se obrací malé chloupky, které máme na tváři do protisměru a pudr i make up nám pak nedrží dobře. Také štětce s umělým vlasem nejsou pro přepudrování pleti příliš vhodné.

Nezapomínejte o své pomocníky řádně pečovat

Štětečky i labutěnky, které pravidelně používáme, vypereme alespoň jednou týdně jemným šamponem. Řádně je propláchneme vlažnou vodou, oklepeme o ručník a necháme je volně sušit.

Při volbě pudru je na místě opatrnost, nejmenší škody naděláte s transparentním přípravkem. Naopak největších prohřešků se můžete dopustit s bronzovými a tmavými tóny, které mohou na vaší pleti udělat mapy a vypadat tak nepřirozeně. Skvělé jsou ovšem na opálenou pokožku, které ještě více podtrhnou její opálení a prodlouží její snědý vzhled. Správnou volbou je zlatá střední cesta, tedy něco mezi transparentním a tmavým tónem. Tím jsou světle béžové tóny, se kterými také nic nepokazíte a budete vypadat skvěle.

Jak postupovat při nanášení pudru

Pudr nenanášíme bezprostředně po nanesení krému a make-upu, chvíli počkáme, až se krém či make-up usadí.

Poté na štětec naneseme trochu prášku, lehce jej oklepeme o hranu ruky a rozetřeme po tváři i šíji.

Vždy postupujeme shora dolů, po směru růstu chloupků. Poté opět chvíli počkáme a čistým štětcem přejedeme ještě jednou všechna přepudrovaná místa, tím smeteme přebytečné částečky a nikde nám nezbudou nevzhledné usazeniny.

Transparentní, neboli bezbarvý pudr

Bezbarvý, neboli transparentní pudr je univerzální, protože se přizpůsobí každé pleti a každému pleťovému podkladu. Je proto ideální pro fixování běžného denního make-upu. Skvěle se jím rovněž matuje pokožka a zesvětluje červeň na tváře. Zvlášť kvalitní transparentní pudry obyčejně obsahují také ochranné složky a UV filtr.

Méně je někdy mnohem více

Lépe je taky nanášet menší množství pudru několikrát než příliš mnoho najednou.

Pokud by vám to náhodou štětcem nešlo a nebo máte mastnou pleť, tak potom volí profesionálové vklepávání pudru vatovým tampónem.

Nejprve ho přiložíte na dózu, poklepem vstřebá pudr a pak opět poklepem roztíráte malými pohyby pudr od čela k bradě. Nezapomeňte použít pokaždé nový tampón.

Jak se líčí profesionálové

Vlhká houbička je nejlepší metoda. Dá sice trochu práce, je nejpomalejší, ale pleť vypadá nenalíčeně. Houbičku obtočte kolem prstu jako labutěnku, naberte pudr a kolmo k pleti vklepejte.

Prvně je pleť trochu skvrnitá. Nedejte se a poklepávejte, až vše přilne k pleti. Tento způsob je ten nejlepší a nejtrvanlivější. Ovšem používá se pouze pro foto práce či líčení v exteriérech.

odličovat se-ano nebo ne?

5. ledna 2008 v 11:47 ►pleť
Otázka na to, zda odličovat či nikoli, je tedy téměř bezpředmětná. Jednoznačná odpověď totiž zní - ano. Odličujte jak pleť obličeje, tak i krk a případně dekolt, pokud jste na něj použila například matující pudr. Důležité však také je, abyste věděla, jak na to vůbec jít, čeho se raději vyvarovat a co vždy dodržet.

Naprostým prohřeškem je nechat odlíčení na ráno kvůli večerní únavě. Tím totiž pleti jen a jen uškodíte, nedovolíte jí se přes noc zregenerovat a díky tomu se vám ucpou póry, vzniknou pupínky a vaše pleť bude evidentně unavená. Dlouhodobě se nekvalitní odličování projeví vznikem vrásek. Proto se odlíčení před spánkem musí stát naprostou rutinou, nikdy je neodkládejte na ráno.

A čím vlastně pleť odličovat? Rozhodně kvalitními odličovacími kosmetickými přípravky a s pomocí tampónků. Odličovadla vybírejte podle typu vaší pleti, aby vám pleť nadměrně nevysušovalo nebo naopak. Vyhněte se přípravku s obsahem alkoholu, který pleť také příliš vysušuje. Odličovací mléko či tonikum se hodí pro každodenní použití, navíc může pleti velmi prospět pokud obsahuje i vitamíny a bylinné výtažky.
Pro cestování jsou praktické napuštěné ubrousky určené pro jedno použití. Samotné odličování pomocí vatového tampónku začněte nejprve tím, že celou pleť mírně navlhčíte. Dalším krokem je odlíčení stínů, oční linky a řasenky. Pokud používáte voděodolnou řasenku, musíte použít i speciální odličovadlo pro voděodolný make-up, které jej snadno rozpustí a odlíčí.

Pomalu pomocí tampónku odstraňujte veškeré zbytky líčidel, dokud nebude tampónek naprosto čistý. Dále odstraňujte líčidla na čele, tvářích a na krku, tím odstraníte všechen make-up. Rty odličujeme od směrem koutků k jejich středu.

První krok, tedy odličování, je za vámi. Nyní už se můžete vrhnout na čištění pleti, což je další nezbytnost, kterou vaše pleť každý den vyžaduje. Nakonec naneste na pleť kvalitní noční pleťový krém.

Pokud splníte všechny kroky správného odličování, vaše pleť by vás měla odměnit krásným a zdravým vzhledem a vy budete jen zářit.

štětce na make-up

5. ledna 2008 v 11:45 ►pleť
Je to sice trochu větší investice, ale za to se vyplatí, protože při aplikaci make-pu se bez dobrého štětce neobejdete a navíc vám kvalitní štětec může vydržet až pět let.

Nejlepší jsou široké štětce s jemnými štětinkami, protože pak nanesete pudr rovnoměrně po celém obličeji.

Zapomeňte na úzké štětce, které se spíše hodí pro aplikaci očních stínů, protože zanechávají silné vrstvy, což je u pudru jen na škodu.
Dnes si můžete vybrat z nepřeberného množství štětců a kosmetické firmy už dokonce začaly vyrábět štětce s pudrem v jednom. Ve spodní straně štětce je umístěn pudr, který můžete štětečkem přímo nanášet. Je to velmi praktické na cesty a do kabelky. Nosíte-li malé psaníčko, když jdete někam na večírek, můžete si koupit i skladací štětec, který nezabere skoro žádné místo. "Kvalitní a široký štětec je nezbytnou součástí sady pro make-up každé ženy," říká kosmetička Jana Vaníčková.

Také je velice důležité vybrat správný odstín pudru, který budete nanášet.

Barva pudru by měla být stejná jako barva vaší pleti pokud si nejste jista, zvolte raději světlejší odstín.
Pudr nanášíme v bodech na čelo, tváře, nos a bradu a pak šetrně lehce přetřeme po celém obličeji.

Při nanášení pudru štětcem mějte vždy na paměti, že méně znamená více. Začínáme opatrným nanášením menšího množství a raději postupně přidáváme, než docílíme správného odstínu. Roztíráme krouživým pohybem na lícních kostech směrem do stran. Během dne můžete klasickou tvářenku zastoupit rtěnkou. Udělejte s ní několik jemných teček a rozetřete do ztracena.

S tvářenkou se na obličeji dá kouzlit.

péče o popraskané rty

5. ledna 2008 v 11:44 ►rty
Rty však musí být hlavně zdravé. To je základ. V extrémních podmínkách (zima, mráz, slunce) se mohou vysušit a následně popraskat. Také různé nemoci nám mohou přivodit popraskání rtů.

Při opalování u moře nebo na horách, je třeba použít průběžně balzám na rty s ochranným faktorem proti slunečním paprskům, který rty hydratuje a chrání proti dalšímu vysoušení. Existuje mnoho balzámů na rty s přírodními prostředky, např. s aloe vera, heřmánkem, medem, které rty zvláčňují a chrání. Pro nastávající zimu bychom si měli pořídit ochranný balzám na rty pro zimní období a nosit jej stále u sebe. Hlavně při zimních sportech a turistice musíme své rty dobře chránit. Již naši předkové chránili své rty proti popraskání jelením lojem. Dodnes tuto tyčinku můžeme koupit ve většině drogerií.

Pokud nemáme při ruce balzám na rty, použijeme na rty mastný krém. V lékárnách si můžeme koupit balzám na rty Echinacin Lipstick SUN s vylisovanou šťávou z rostliny Echinacea purpurea, která zabraňuje případnému zánětu u suchých a popraskaných rtů. Včelí vosk, který je rovněž obsažen v tyčince, nám rty chrání před vysušováním. Rovněž tyčinka funguje jako prevence a léčba oparů. Ochranný faktor 20 nám chrání rty při lyžování nebo opalování u moře.
Medový balzám na rty obsahuje pravý včelí med. Chrání, regeneruje a zvlhčuje rty a zabraňuje jejich vysoušení. Rovněž urychluje hojení popraskaných rtů a koutků, působí proti oparům ve všech stádiích a snižuje jejich bolestivost a hojení.

Ženy, používající rtěnky, by měly mít rty v pořádku, protože i rtěnky rty vyživují a chrání. Některé rtěnky obsahují vitamíny - A,E, aloe, šípek …a po nich vypadají naše rty jako satén.

Módní jsou nyní lesky na rty, které se vyrábějí v mnoha odstínech, obohaceny jsou rovněž zvláčňujícími přísadami a vitamíny.

Do divadla, na koncert, večeři ve dvou můžeme směle vyrazit se stále krásnými rty, neboť tzv. neslíbatelné rtěnky vydrží na rtech až 7 hodin. Rtěnky v tužce nám rty rovněž ošetří a zároveň vypadají i plnější a hezčí.

Přidáme ještě několik triků na popraskané rty, které používaly i naše babičky a prababičky v dobách, kdy o kosmetických přípravcích dnešní doby se jim ani nezdálo.V těchto dobách se využívalo přírody a produktů z ní. Příkladem toho jsou i dva produkty našich včeliček.

Maska z medu:
Na popraskané rty nanést včelí med a nechat ho působit 15 až 20 minut. Po té ho utřít. V této kůře pokračovat každý den až do úplného zhojení. Lépe však masku občas nanést i preventivně. Nic tím nezkazíme a budeme se těšit z krásných a zdravých rtů.
Propolisová tinktura:
Na potírání popraskaných rtů je vhodná i propolisová tinktura, která má dezinfekční účinky.

Pokud chceme předejít popraskaným rtům, je vhodná jejich masáž zubním kartáčkem a následné namazání mastným krémem. Rty se tak prokrví, vypadají svěže a nebudou mít sklon k popraskání. Masáž je nejvhodnější provádět před spánkem, aby se mohl krém na rtech dostatečně vstřebat.

Čeká nás zima, chlad, mráz a právě v tomto zimním období pomozme svým rtům zachovat si svou krásu a zdraví. Naučme se dobře a pravidelně o své rty pečovat a předejít tak jejich nepěknému a bolestivému popraskání.

rasta copánky

5. ledna 2008 v 11:39 ►péče,účesy a krása vlásků
Naplétání copánků je možné již z vlasů, které jsou 7 cm dlouhé. Je jen na vás, jak dlouhé a tlusté copánky zvolíte. Tak jako tak vám vydrží nejdéle 4 - 6 měsíců, pak je třeba účes předělat. Copánky se dělají z chemlonu nebo kanekalonu a mohou se normálně mýt (ideálně bylinným šampónem bez kondicionéru).

Nezáleží na hustotě vašich vlasů, protože se do vlasů vplétají umělá vlákna. Na výběr je cca 25 barev od přirozených až po ty extravagantní. Jednotlivé barvy se mezi sebou mohou také bez problémů míchat a vy si tak můžete nechat vytvořit copánky přesně podle svých představ. V salonu vám rádi se vším poradí.
Pokud se pro copánky rozhodnete, připravte se na to, že se pletou 6 - 8 hodin a stojí pár tisíc. Záleží na délce, tloušťce, použitém materiálu a typu copánků. Do 5000 Kč se však vejdete. Vezměte si s sebou knížku, časopis nebo si nechte pustit film či alespoň hudbu. Před napletením je dobré vlasy alespoň tři až pět dnů nemýt, aby neklouzaly a neovlivnily tak negativně výsledný účes.

Copánky sluší ženám i mužům všech barev vlasů. Nezáleží ani na věku. Platí však, že nejlépe vyniknout na ženách či mužích s pravidelnými rysy, neboť připoutají pozornost k obličeji. Rasta copánky se nehodí pro lidi s odstávajícíma ušima.

Není pravdou, že až budete chtít copánky sundat, budete se muset ostříhat. Copánky se pouze rozpletou. Pokud budete mít vlasy po rozpletení copánků zacuchané, jednoduše vám pomůže kondicionér. Poté vlasy umyjte a použijte výživnou kúru. Vlasy by pak měly vypadat jako před napletením. Dejte vlasům pauzu a můžete jít do podobného účesu klidně znovu. Copánkům podlehly i některé celebrity, vynecháme-li ty černošské, rasta copánky se svého času pyšnila i Christina Aguilera, známá svými extravagantními účesy.

nadkolenky

3. ledna 2008 v 16:11 ►fashion,trendy
Tak co jaký jsou nej??