Březen 2008

význam barev

27. března 2008 v 17:39 ►rady-tipy,zajímavosti a pictíky
Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.


Červená
Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Své názory prosazujete, i když nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost.


Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.


Fialová
Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.


Hnědá
Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky čemuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.


Modrá
Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a život je komplikovaný, toužíte mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.


Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečňování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.


Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.


Zelená
Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.


Meruňková
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a může rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíže barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemňuje pleť.

Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje chápavost, schopnost kontaktu, zpracovávání zážitků a dojmů a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť.

Zlatá
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.


Tyrkys
Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.


Indigo
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.


Šedá
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá leží v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.

moje balerínky

22. března 2008 v 13:47 ►fashion,trendy
úžasný baleríny
taky máte tak dobrou náladu?? Já jen proto,protože mám new baleríny od Sugababes z Daichmanna..
Úžasný..

Nikol Štíbrová

21. března 2008 v 16:49 ►fashion,trendy
Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
Sympatická Nikol ze seriálu Pojišťovna štěstí se zamilovala do zlatohnědé, ale umí být i drsná leopardice!
"Ve všední dny jsou pro mě určitě nejpohodlnější džíny, tričko a kecky. Na vysokých podpatcích absolutně neumím chodit! Mám ráda, když má oblečení nějaký nápad, ale nic přehnaného - nechci na sebe strhávat pozornost. Většinou přes sebe hodím nějaké sáčko, občas mikinu. Když jdu na mejdan, vyrážím v tom, co mi postava dovolí a o čem si myslím, že si můžu dovolit.

Hlavně, když se v tom cítím dobře. Ale módní trendy se snažím aspoň trochu sledovat. Taky záleží na tom, na jaký typ akce zrovna jdu. Mám docela dost večerních šatů, kvůli těm společenštějším akcím, ale některé z nich jsou možná ještě z dob tanečních... Moc se necítím v zářivých neonových barvičkách, jako je růžová, zelená... a taky mě nechytá punkové oblečení, ani sportovní styl - to nejsem já.
Ne, že bych se v tom vyloženě necítíla, ale nikdo by mi to nevěřil. Poslední dobou jsem si hodně oblíbila hnědou barvu v kombinaci
se zlatou, ale dost to střídám. Musím přiznat, že nakupování mě hrozně baví, ale bohužel většina mých kamarádek lítání po obchodech nesnáší, takže to musím absolvovat sama,
což pro změnu nesnáším já.

Když už se do toho pustím, jsem schopná rozfofrovat všechny peníze, co mám. Blíží se zima, takže se začnu obalovat vrstvami. Nedělám machry a nenosím krátké bundičky. Zdraví mám jenom jedno a nechci ho riskovat."

Doplňky

"Co mi padne do oka, si většinou koupím - to je moje nemoc! Nosím hodně čepice, hlavně v zimě, a potrpím si na pásky. Nejedu v jednom stylu, mám ráda rozmanitost."

(Marta Pušová, Cosmogirl)
Nikol Štíbrová
"Letos frčí zvířecí vzory, tak jsem si pořídíla šatičky."
Nikol Štíbrová

Taťána Kuchařová

21. března 2008 v 16:48 ►fashion,trendy
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
Že ,missky' nedají bez podpatků a šatů ani ránu? Miss ČR a miss World Táňa Kuchařová občas natáhne i odrbané džíny!
"Jsem určtě spíš kalhotový typ, moc sukní a šatů nemám, těch si užiju na přehlídkách až až. Ráda se strojím elegantně, ale zároveň pohodlně a ležérně.

Samozřejmě záleží na tom, kam se chystám - do školy natáhnu rifle, triko a sáčko, na diskotéku si klidně obleču něco odvážnějšího. Myslím, že neexistuje oblečení, které bych si na sebe nikdy nevzala - už kvůli mojí profesi. Ale v civilním životě nemám ráda moc extravagantní věci, protože bych se pořád musela hlídat, jestli všechno sedí tam, kde má, a nedokázala bych se uvolnit. Mezi moje nejoblíbenější barvy patří černá, bílá a červená.

Na doplňky si moc nepotrpím, když už, tak stříbro nebo bílé zlato. Soutěž Miss ČR dost obohatila můj šatník, můžu si teď dovolit nakoupit víc věcí a taky díky přehlídkám vím, co frčí.

Nakupování je moje hobby, i když většinou moc nestíhám... Nejlepší místo na nákupy? Paříž!"

Fashion faux pas: "Jediné, co by se dalo považovat za trapas, bylo, když mě zkritizovala 'módní policie' v jednom časopise... Ale nic si z toho nedělám, oblékám se kvůli sobě, abych se cítila dobře, ne kvůli okolí. "

Taštičky
"Na kabelky nijak zvlášť netrpím, ale nastřádala jsem jich dost. Horší je to s topama, těm jen tak neodolám."

Botičky

"Přiznám se, že hrozně ráda nosím podpatky, cítím se v nich dobře. Bohužel, v Praze nebo ve větších městech je problém se v nich pohybovat. Běžně se stává, že mi zůstane podpatek mezi dlažebníma kostkama a musím domů dopajdat bez něj."

(Marta Pušová, Cosmogirl)
Taťána Kuchařová
Na šaty si Táňa moc nepotrpí, ale byl by hřích tyhle laní nožky neukázat.
Taťána Kuchařová

Zuzana Norisová

21. března 2008 v 16:47 ►fashion,trendy
Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
V seriálu Letiště hraje letušku a na zajímavé úlety si potrpí i v civilu.
Nejenže má dost kuráže na seskoky z letadla, ale ve společnosti nemáš šanci zahlédnout Zuzanu Norisovou v nudném oblečení.

Propadla vrstvení ve stylu jak-mi-to-přišlo-pod-ruku, ale nemysli si, ono dá zabrat stvořit tak kreativní chaos.

Kristýna Nováková

21. března 2008 v 16:46 ►fashion,trendy
Kristýna má střízlivější šatník, barevně se vyřádí spíš na doplňcích.
Kristýna má střízlivější šatník, barevně se vyřádí spíš na doplňcích.
,,Knedlíčková" Jindřiška z Pelíšků změnila profesi na letušku Veroniku v seriálu Letiště a opájí se vůní květin ve filmu Ro(c)k podvraťáků.
"Upřednostňuju pohodlí, protože zkouším denně v divadle, a abych se nemusela pořád převlíkat, nosím hodně volné džíny. Sukní moc nemám, ty nosím hlavně v létě.
Poslední dobou jsem si dost oblíbila šedou a hnědou barvu, pestré barvičky už moc ne. Když už, tak barevné doplňky. Nemusím módu disko-holek, jak tomu říkám. Takové ty malé kabelčičky, kožíšky, bokovky... Chybí mi tam přirozenost.
Z barev mi nejde růžová a nemám moc ráda červenou. Při natáčení občas remcám, když se mi oblečení nelíbí nebo mi nesedí, ale snažím se to nepřehánět, a většinou se s kostymérkou nějak dohodneme.
Teď jsem ulítla na nákupech - došlo mi, že nic nemám, tudíž si musím nutně něco pořídit! Nejvíc si kupuju kalhoty, protože mám pořád pocit, že mi žádné nesedí. Dost jsem si taky oblíbila úplně obyčejná ošoupaná trika. Co se týče prádla, nejlíp se cítím ve sportovním, ale vlastním i pár krajkových kousků...
Módní trendy nijak zvlášť nesleduju. Spíš se inspiruju lidmi kolem sebe. Hrozně ráda kombinuju styly, staré věci s novýma, elegantní se sportovníma..."
Fashion faux pas: "Mám pocit, že fashion faux pas mě pronásledují denně. Už třeba z důvodu, že v jednom outfitu musím trávit celý den. Občas se mi stane, že mám na večírku s někým stejné oblečení - to bych vždycky nejradši někam zdrhla..."
Kristýna má střízlivější šatník, barevně se vyřádí spíš na doplňcích.
Šedá myška? Ani ne, Kristýna to umí dotáhnout třeba zajímavýma botama.
Kristýna má střízlivější šatník, barevně se vyřádí spíš na doplňcích.
"Na čepičkách a kulíšcích jsem dost ujetá, nosím je klidně i v místnosti."

úžasný modýlky 3

21. března 2008 v 16:45 ►fashion,trendy
-tyhle šatičky jsou na rande jak stvořený
- na nějaký překrásný večer nebudou k zahození
líbí?? já jen že je to můj výtvor

úžasný modýlky 2

21. března 2008 v 15:48 ►fashion,trendy
- šatičky na ples nebo někam jinam??
- tohle se hodí určitě na víc než jednu příležitost
- krásná procházka a krásné oblečení
- rande, tancování, restaurace... svělá místa pro tohle oblečení
- o5 kousek kamkoliv,pohoda
tak co líbí?? -moje tvorba-

úžasný modýlky

21. března 2008 v 14:23 ►fashion,trendy
-krásný romantický modýlek
-do města nebo přímo na nákupy se hodí
-tyhle šatičky se mi moooc líbí ...
a co se líbí vám?? tohle sem dělala sama

úžasný plavky

21. března 2008 v 10:25 ►fashion,trendy
Tak co, taky se wám líbí?:)

bez obav

21. března 2008 v 10:19 ►všehochuť
Vajíčka
Došel šampón?
Rozbijte dvě čerstvá vejce do šálku teplé vody. Rozšlehejte, směs naneste na vlasy a promněte. Nechte působit 15 min a poté smyjte vlažnou vodou. Upozornění: K opláchnutí nepoužívejte horkou vodu, jinak vám na hlavě zůstanou míchaná vejce!
Moje pozn ::D Blééé, kdo to vyzkouší je boreec a to hrubej:D
Okurkový koktejl
Pro dehydratované vlasy.
Rozmixujte vajíčko, velkou lžíci olivového oleje a čtvrtku okurky v mixéru. Naneste směs na vlasy a nechte působit 10 minut. Omyjte teplou vodou a těšte se z hedvábně jemných vlasů...
Aspirin
Máte problémy s lupy?
Rozpusťte aspirin v šampónu proti lupům a máte po problému!
Citrón
Pro všechny blondýnky, jejichž vlasy získaly zelenkavý khaki nádech díky chlóru na bazéně. Použijte citrón. Zneutralizuje chlór a vašim vlasům vrátí původní blond barvu...
Kečup
Má podobný efekt jako citrón. Pokud vaše blond vlasy jsou díky chlóru mírně nazelenalé, nalijte kečup na mokrou hlavu a nechte působit pár minut. Opět získáte své zlaté lokny...
Moje pozn : Fůůj, ale kečup na hlavě?:D
Jablečný ocet
Jablečný ocet vám dopomůže k odstranění lůpů a k hedvábně jemným vlasům. Přidejte velku lžíci do vody, kterou si po umytí vlasů vlasy nakonec opláchnete.
Coca-Cola
Vylijte plechovku Coca-Coly (Sprite pokud máte blond vlasy) do sprejové nádoby spolu s trochou vody. Poté rozprašte na vlhké vlasy. Po uschnutí se Vám na vlasech vytvoří krásné sexy textury...
Pivo
Smíchejte tři části vody a jednu část piva a po umytí vlasů šámpónem úplně na závěr nalijte na vlasy. Už znovu neomývejte vodou! Vaše vlasy získají jedinečný lesk...
Moje pozn : Skvělě, ale nebudou smrdět?:D
Cibule
Udělejte si odvar ze slupek od cibule. Po umytí vlasů si je vlažným odvarem opláchněte. Vlasy budou lesklé, dobře se rozčesávají a blond vlasy mají lepší barvu. Vhodné i na vlasy tmavé.

učeš se podle horoskopu

21. března 2008 v 10:15 ►péče,účesy a krása vlásků
KOZOROH
Miluje kvalitu a nenápadnost. Těmto ženám sluší kontrast světlého s tmavým, jak při účesu tak při líčení. Budou vám vyhovovat dlouhé vlasy, jednoduché copy nebo konzervativní drdoly
VODNÁŘ
Máte ráda všechno nové a originální. Dejte si pozor na nevkusnou kombinaci ozdob a příliš chaotickou úpravu účesu.
RYBY
Jsou romantické ženy. Můžete si dovolit bohatý účes i prosté dlouhé vlnité vlasy. Můžete se pokusit o kombinace barev s použitím barevných přechodů. Sluší vím třpytivé líčení.
BERAN
Ženy narozené ve znamení Berana mají spíše chlapecké rysy obličeje. Vám stačí jednoduchý účes obsahující hranatost. Důležité je nezakrývat u Beranů očí, spíš zdůraznit.
BÝK
Býci se nemusejí vyhýbat barvám, ale pozor ať to nepřeženete. Nekroťte svou fantazii a udělejte si bohatý a velkorysý účes.
BLÍŽENCI
Vám sluší lehké a nekomplikované účesy. Nepřehánějte to s líčením, někdy vám hrozí, že té nápaditosti bude příliš.
RAK
Lidé v tomto znamení si rádi zakrývají čelo a obličej. Slušet by vám měli účesy oblé a zakulacené. Líčení používejte co nejvíce přirozené.
LEV
Máte rádi náročné a originální účesy, které vám dají potřebu reprezentavitního vzhledu.
PANNA
Tomuto znamení vyhovují jemné, urovnané účesy s přesnými střihy. Máte smysl pro detail, vkus a umíte kombinovat barvy.
VÁHY
Základní smysl vah je spontánnost a přátelskost. Tomuto by měl odpovídat i účes, jednoduchý a náročný. Není ale dobré používat moc složité účesy, dejte přednost lehkosti.
ŠTÍR
Smyslnějšímu typu ženy, která je narozená v tomto znamení, by slušely složitější kreace. Účes by měl být perfektně proveden. Totéž platí o líčení.
SŘELEC
Tito lidé si účesem hlavu nelámou a stále nosí ten samý účes. Nevadí to ani okolí, tak si z toho není třeba dělat hlavu a hned zkoušet něco nového. Měli by jste ale mít odkryté čelo a oči.

obleč se podle horoskopu

19. března 2008 v 16:44 ►fashion,trendy


Beran

Ženy a muži narozeni v tomto znamení jsou velmi elegantní a rádi nakupují. Mají rádi módu a také si rádi pořídí do svého šatníku i dražší kousky oděvů, protože se rádi obléknou do módních trendů a chtějí být in. Mají přirozený cit pro kombinování barev a stylů. Doplňky jim rozhodně nejsou lhostejné, využívají je rádi a také je umí sladit.


Býk

Většina žen tohoto znamení má ráda ženskost a typicky ženské barvy. Umí je dobře sladit a kombinovat, ale nemají dostatek sebedůvěry na to, aby je zkombinovaly tak, že jejich oděv bude vypadat nekonvenčně a výrazně. Však nemusí mít strach z toho, že by jejich oblékání bylo nudné, právě naopak. Jsou to bytosti elegantní a pamatujte si, že někdy méně znamená více. Muži v tomto znamení preferují spíše pohodlné, nikterak nápadité oblečení.

Blíženci
Ženy narozené v tomto znamení jsou ve výběru oblečení spíše opatrné. Nerady na sebe upozorňují, a proto jejich oblečení není příliš výrazné. Nemají v oblibě výrazné barvy ani střihy. A v jejich starším věku se dobře cítí i v kostýmu nebo v temných barvách. Muži se oblékají do obyčejných, konvenčních oděvů, dokavaď je někdo nedonutí se obléci do více výraznějších barev.


Rak

Raci jsou lidé, kteří nemají rádi velké změny a proto si většinou oblíbí styl, který jim vydrží po celý jejich život. Dávají přednost kvalitním věcem a mnohdy za ně vydají i spoustu peněz. Však kvalita je pro ně důležitější než kvantita. Mají dobrý vkus a to okouzlí nejednu ženu či muže.


Lev

Lvi jsou lidé, kteří jsou rádi středem pozornosti a velmi jim lichotí, když je lidé obdivují. Proto rádi experimentují a jejich oblečení je vždy něčím zajímavé. Mají rádi neobvyklé kombinace barev a u mnoha lvů je velmi oblíbená červená s černou. Jsou ochotni za svůj vysněný kousek oděvu utratit nehoráznou částku.


Panna

Panny jsou v módě velmi zdrženlivé. Nerady experimentují, což jim zbytečně ubírá na jejich svěžesti. Volí raději tmavé, nevýrazné odstíny barev. Stejně tak vybírají i střihy oděvů, které si na sebe oblékají. Doplňky vybírají spíše méně výrazné. Podobně konzervativní jsou i muži.


Váhy

Lidé narození ve znamení vah mění svůj šatník podle aktuální módy a někdy jsou nákupem oblečení přímo posedlí. Mají skvělý styl a nebojí se zkombinovat různé kousky svého oblečení. Jsou v oblékání originální a rádi si na sebe obléknou i netradiční oblečení, tím se stávají zajímavými.


Štír

Štíři mají rádi výstřední styl. Neradi si kupují něco běžně dostupného. Rádi jsou vidět, a proto se oblékají výrazně. Však, když jim například jejich práce nedovolí oblékat se v jejich osobitém stylu, tak se snaží vyniknout, alespoň výraznými či drahými doplňky. Ženy se rády obouvají do výrazné, extravagantní obuvi. Štíři, jak ženy, tak i muži, si potrpí na exkluzivní spodní prádlo.


Střelec

Ženy ve znamení střelce mají rády oblečení, které působí étericky a tajemně. Dlouhé sukně, étericky rozevláté haleny to je oblečení, které jim sedí a ve kterém se cítí dobře. I doplňky jsou v jemném éterickém stylu. Muži jsou naopak zaměřeni na sportovní oděv a elegantní styl si na sebe obléknou jen v nejnutnějších případech.


Kozoroh

Kozorozi se oblékají spíše nenápadně, pokavaď v sobě neobjeví odvahu ukázat svoji druhou nekonvenční tvář. Pak se nebojí obléknout se do výstředních kousků, které jsou velmi originální a fádní jednotvárné oblečení odloží jednou pro vždy. Však pokavaď tuto druhou tvář neobjeví, jsou velmi konzervativní.


Vodnář

Lidé narození v tomto znamení, potřebují především pohodlné oblečení. Upnutý společenský oblek či kostým jim rozhodně nesedí. Nejraději mají džíny s velmi originálním topem. Nebojí se zkombinovat nezkombinovatelné. A proto vždy své okolí šokují, svým originálním nápadem, nejen v oblečení, ale i doplňky či účesem. Prostě mají svůj styl.


Ryby
Toto znamení vystihuje nejvíce éra hippie. Dodnes by nejraději nosili batikovaná trička a rozevláté sukně či kalhoty. Pohodlnost a volnost je pro ně něco, co v oděvech vyhledávají. V barvách mají jasno, většinou si zamilují jednu barvu, které se jen tak nevzdají.

snoopy 3

6. března 2008 v 17:25 ►srandičky

mixík comixů

4. března 2008 v 16:19 ►srandičky

Dětem se občas přihodí malá nehoda

Dětem se občas přihodí malá nehoda


Kalhoty