Květen 2008

Konopný olej na akné!

31. května 2008 v 13:38 ►pleť
Konopný olej na akné!
Ještě než tu budou letní horka, dopřejte své pleti tu správnou péči, kterou potřebuje po dlouhé zimě. Dříve, než se začnete slunit, je třeba její regenerace…
Okurky, řepa nebo mrkev
Mrkev umí zmírnit popraskání, drsnost a svědění kůže. Ideální je postižená místa potírat vychladlým mrkvovým odvarem. Šťáva z řepy a zelí pomáhá k celkovému pročištění kůže. Pije se po dobu deseti dnů, jednou až dvakrát denně. Šalvějový olej má zase protizánětlivé účinky a udržuje pružnost suché kůže. Antiseptické a zároveň chladivé účinky má i eukalyptový olej.
Oleje k regeneraci
Oleje se uplatní i v péči o problematickou pleť - jalovcový olej je vhodný na akné a mastnou kůži. Mátový olej čistí a ochlazuje. Účinků přírodních olejů je vůbec dobré využít pro regeneraci pokožky. Zvláště potýkáte-li se s takovými kožními problémy jako je atopický ekzém, pro který je charakteristická vrozená suchost kůže, s lupénkou či akné. Oleje zklidňují pokožku a obnovují správné funkce kůže.
Konopný olej není návykový
Na problematickou pleť s projevy akné, ale i na lupénku či jiné kožní problémy, je vhodný například konopný olej a přípravky, které jej obsahují. Kosmetická řada s konopným olejem je určena pro všechny věkové kategorie, neobsahuje žádné návykové složky. I mnoho dalších přípravků, které jsou většinou dostupné v lékárnách obsahují již zmiňované přírodní oleje s protizánětlivými, regeneračními či penetračními účinky.
Pečujte o pleť podle typu
V rámci vaší regenerace byste měla dodržovat dvě hlavní zásady péče o pleť. Jedna spočívá v čištění pleti a druhá v jejím promazávání. Mastná pleť bývá hrubší a vyžaduje zvýšenou péči, zejména hluboké čištění. Suchá pleť je zase méně odolná, je citlivá k vnějšímu prostředí. Podle vašeho typu pleti pak používejte výživné masky, nebo lehce vysušující péči pro mastnou pleť. Hydratována by měla být každá pokožka.
Jak o pleť pečujete vy?

Sametově hladká pokožka je na dosah! 3

31. května 2008 v 13:34 ►pleť
Sametově hladká pokožka je na dosah! (Část I.) Celou zimu jste ji schovávala ve svetrech a dlouhých kalhotách. S teplým počasím ale budeme odhalovat stále víc. Ukažme hebkou a jemnou kůži po celém těle.
Hebké nohy v mini sukni
Na jaře se teprve ukáže, jak jsme o pokožku celého těla pečovaly. Máte suchou, nezdravě vypadající, bledou kůži? Nebo vás trápí pupínky a uhříky? Pak možná ani nemáte chuť ukazovat se v mini sukních a odvážných topících. O pleť totiž musíte pečovat v zimních měsících obzvlášť, kůže trpí venku mrazem, uvnitř ji pak vysušuje topení. Kvalitní péče o pleť vyžaduje dobrý plán, jak ji chránit.
Váš největší orgán
Lidská kůže představuje největší část lidského těla. Zdravá kůže je lehce kyselá, přirozená mazová vrstva ji chrání před útoky škodlivých bakterií a okolními vlivy. Nové buňky se neustále tvoří a staré postupně opadávají a jsou nahrazovány novými. Vnější povrch kůže tzv. epidermis je vlastně vrstvou mrtvých buněk, které se odlupují. Jakmile se tento výměnný proces zpomalí, kůže je méně pružná a stárne.
Pro efektivní fungování pokožky
Aby kůže jako orgán pracovala co nejlépe, je třeba ji živit zevnitř a čistit i chránit zvnějšku. Úspěšná péče o pleť tak zahrnuje výživu, čištění, péči o zdraví i krášlení kosmetickými přípravky. Vaše výživa skutečně ovlivňuje stav pokožky celého těla. Ucpané póry indikují stravu bohatou na cukry a tuky, zácpu či ledviny, které nepracují tak, jak by měly. Velmi suchá kůže je projevem nedostatku nezbytných mastných kyselin a vitamínu E.
Vitamíny a živiny pro krásný vzhled
Kůže, která se nehojí a scházejí jí přirozené regenerační mechanismy, zase potřebuje vitaminy A, B6, C a zinek. Dobrá výživa tak umí chránit pleť proti infekcím a předčasnému stárnutím. Zvláště držela-li jste již někdy velmi drastickou dietu, nebo pokud se ráda sluníte, měla byste dbát na dostatečný přísun kvalitních živin, potravinových doplňků a vitaminů.
Staráte se poctivě o pokožku celého těla?

Fuj, zažloutlé zuby už nechci!

31. května 2008 v 13:32 ►všehochuť

Fuj, zažloutlé zuby už nechci!

Fuj, zažloutlé zuby už nechci!
Zašlé, šedivé, nevýrazné - tato hodnocení si vaše zuby určitě nezaslouží. Nechte si je vybělit a už se jen zeširoka usmívejte!

Důvody pigmentace zubů

Změna barvy dochází stárnutím, kouřením, požíváním černého čaje a kávy, červeného vína a užíváním některých léků. Starost o zdraví a také barvu zubů je přímo součástí našeho image a úsměvem působíte na první dojem. Kdo zdědil zažloutlou barvu, nebo si ji přivodil sám, má ale řešení - nechat si zuby vybělit. Tuto akci můžete provést několika způsoby. Vězte ale, že to nebude nic příjemného, zato efekt je zaručen.

Domácí bělení

Bělení zubů je založeno na bázi peroxidu vodíku. Nejdříve vám bude zhotoven na míru nosič, do kterého se aplikuje bělící gel v nízké koncentraci. Nosí se několik hodin každý den (například přes noc), až do požadované bělosti. Způsob je pomalejší, ale zato se dosahuje lepších a trvanlivějších výsledků. Změny jsou vidět již při prvním použití.

Bělení v ordinaci

Je však i rychlejší možnost - ordinační bělení. Používá se vyšší koncentrace gelu, který se nanese na bělené zuby a je aktivován plazmovou lampou, nebo laserem. Celá akce trvá přibližně hodinu a půl. V následujících dnech se pak musíte vyhýbat potravinám s vysokou koncentrací barviv. Zabráníte tak opětovnému zabarvení zubní skloviny.
Obě varianty můžete případně zkombinovat. Během bělení se nepoužívá znecitlivění (výjimka je vnitřní bělení, používá se lokální anestezie). Uvádí se, že je bělení bezbolestné. Přesto můžete ve svém chrupu určité přecitlivění pociťovat. Mělo by však jít pouze o přechodnou záležitost.

Co už nelze zachránit

Bělení je neúčinné v těchto případech. Pokud máte skvrny kvůli kazu a tlení. Také šedé vodorovné čáry způsobené užíváním tetracyklinových antibiotik nelze pomocí bělení zneviditelnit. Nevybělí se samozřejmě ani amalgámové výplně, korunky a protézy. Obvyklá změna barvy je o dva odstíny, výjimečně o čtyři. Pokud vám to nestačí a toužíte po dokonalém chrupu filmových »star«, nezbude vám nic jiného, než investovat do keramických fazet. Bělením se totiž takové barvy nedosáhne.
Nechala jste si už někdy vybělit zuby? Jaký byl výsledek?

Lidové pověry, které fungují!

31. května 2008 v 13:28 ►všehochuť
Lidové pověry, které fungují!
Nevěříte už, že by vašim kožním problémům mohl pomoci krém za dva tisíce, když nepomohl ten za tisíc? Zkuste lidové triky, které se učili naši předkové z generace na generaci, a uvidíte, že někdy to jde i snadno!
Pivo pro lesklejší vlasy
Pokud neustále bojujete s tím, jak vykouzlit lesk na vašich vlasech, zkuste obyčejné pivo, kterým při mytí vlasů svou hřívu proplachujte. Výhod to má několik - žehlička vlasů vaše vlasy pěkně ničí a ubere jim tak padesát procent objemu. Speciální spreje pro lesk vlasů zase mohou vašim vlasům dodat spíše mastný než lesklý vzhled, pokud nejste v aplikaci zběhlá.
Bílý jogurt
Jestli vás první jarní sluníčko stačilo na dovolené nepříjemně spálit a to poslední, co s sebou máte, je zrovna Fenistil, zkuste obyčejný bílý jogurt. Hodí se i na ostatní typy podrážděné pokožky, kterou by měl zchladit a uklidnit.
Jahodové tvářičky
Máte-li přístup k neomezenému množství jahod, zkuste následující trik. Nakrájejte jahody na plátky a ty si pak položte na tváře. Po chvíli budete mít zaručenou permanentní růžovou tvářenku alespoň na několik dní. Vaše tváře totiž získají příjemně růžový odstín, který (pokud máte světlou pleť) vám dodá příjemně zdravý vzhled a vy se nebudete muset o make-up strachovat ani na koupališti.
Citrónové vlásky
Nevěříte chemickým barvám, ale přesto byste chtěla být blond? Zkuste obyčejný citron. Tak se totiž před lety »odbarvovaly« naše prababičky. Stačí smíchat vodu s citrónovou šťávou a nanést v menším množství na vlasy před tím, než se půjdete opalovat. Vaše vlasy se rychleji vyšisují a budou vypadat velice přirozeně.
Jemné nožky
Chcete-li mít pokožku na nohách jemnou jako modelky, zkuste recept, který dodnes používají mnohé Italky. Místo obyčejných krémů promašťujte své nohy olivovým olejem. Můžete si z něj udělat i jakousi »masku« na nohy - naneste ve větším množství, nechte vsáknout a zbytky pak utřete papírovým kapesníčkem.
Znáte další lidové triky pro lepší vzhled?

Sametově hladká pokožka je na dosah! 2

31. května 2008 v 13:26 ►pleť
Sametově hladká pokožka je na dosah! II.
Ovoce
K využití maximální výživné hodnoty ovoce je vhodné je konzumovat jako svačinu mezi jídly, jako šťávu po ránu nebo před jídlem - jinými slovy - vždy raději nalačno. Vyhněte se konzumace ovocného salátu po jídle. Ovoce jezte samostatně, vyžaduje rychlý průchod trávicím ústrojím a po pomalu se rozkládajících proteinech a sacharidech se nerozloží řádně. Kvašení vede ke špatnému zažívání a nadýmání.
Jablka
Jsou bohatá na pektin a vitamín C, nezbytná v jakémkoliv čistícím programu, protože stabilizují hladinu cholesterolu.
Meruňky
Čerstvé i sušené meruňky obsahují velké množství beta-karotenu, které podporuje zdravě opálený vzhled pleti a železa.
Banány
Mají vysoký obsah jemné, ale účinné vlákniny, přitom je lehce stravitelný, takže podporuje přirozenou látkovou výměnu.
Fíky
Obsahují vápník, železo i magnézium. Sušené fíky jsou vynikajícím pomocníkem při zácpě. Pomalejší peristaltiku totiž často doprovází nažloutlá pokožka s se skvrnami. Rozkrojené čerstvé fíky je možné použít i jako obklad na boláky a záněty pokožky a dásní.
Grapefruit
Tento plod je cenný pro dostatek vlákniny, pektinu i vitamínu C. Složky vyskytující se v dřeni a částech kůry posilují žilní stěny, mají protizánětlivý a desinfekční účinek - to vše je důležité pro zdravou pokožku.
Kiwi
Toto ovoce obsahuje dvakrát více vitamínu C než pomeranč a čtyřikrát tolik vlákniny než jeden velký kus celerové natě. Je také významným zdrojem vitamínu E.
Citróny
Jsou nejlepší na pročištění, jsou plné vitamínu C a obsahují přírodní bioflavonoidy. Citróny jsou jedním z nejlepších druhů ovoce pro pokožku - čití, hojí a chrání jemné sliznice. Čerstvá citrónová šťáva tak dokáže hotové zázraky, oslaďte si ji medem a pijte ráno nalačno.
Melouny
Obsahují téměř 90 % vody, i přesto mají význam z hlediska výživy - obsahují vitamín C, vitamín A a železo. Melouny je vhodné jíst jen samostatně a nemíchat je s ostatními jídly, to způsobuje kvašení a špatné zažívání.
Ananas
Má protizánětlivé účinky, čerstvé ananasy obsahují velmi užitečné enzymy a hodně vitamínů i minerálů.
Konzumujete dostatečné množství ovoce? Které máte nejraději?

Vyzkoušejte! Dost divné tipy pro lepší vzhled

31. května 2008 v 13:25 ►všehochuť
Vyzkoušejte! Dost divné tipy pro lepší vzhled (část II.)
Naše babičky některé tyto triky určitě znaly - proto si dokázaly poradit bez všemožných krémů a gelů renomovaných kosmetických firem, které na jejich výzkumech pracovaly několik let. I přesto byly ale krásné, a to možná díky některým hodně divným trikům. Čtěte dál a inspirujte se!
Tip č. 1: Jedlá soda na nepovedené opálení
Jste po aplikaci samoopalovacího krému spíše flekatá než bronzová? Nemusíte už čekat tři dny než fleky zmizí, ale raději použijte jedlou sodu, kterou aplikujte na masážní lufu a fleky jednoduše »vydrhněte«.
Tip č. 2: Nalakujte svůj hřeben!
Máte problém s nanášením laku na vlasy? Bojujete se zatvrdlými kamennými prameny nebo zase s naprostým zplihnutím? Pro přirozenější vzhled nastříhejte lak na vlasy na svůj hřeben a ihned poté jím vlasy pročesejte. V případě potřeby můžete opakovat.
Tip č. 3: Vylepšete svoje tělové mléko
Chcete mít krásně jemné a sexy lesklé nohy, co nevypadají moc mastně? Nemažte se tedy olejem samotným, ale raději kápněte trošku dětského olejíčku do svého běžného tělového mléka. Výsledek uvidíte na první pohled!
Tip č. 4: Namažte si pupínky zubní pastou!
Pokud jste v nouzových podmínkách, kde nemáte k dispozici svoji běžnou zásobu kosmetiky, proti uhříku však můžete zabojovat i pomocí zubní pasty. Naneste množství ve velikosti fazole na pupínek a nechte patnáct minut působit, aby absorbovala všechen maz. Poté smyjte, aby se uher neucpal.
Tip č. 5: Zmrazte svoji tužku na oči!
Pokud se špička vaší tužky na oči při aplikaci drolí a nevytváří dostatečně pevnou linku, dejte chvilku před líčením tužku do mrazáku. Linky vám pak půjdou mnohem snáz.
Tip č. 6: Natřete se octem!
Pro přirozeně lesklé vlasy můžete zkusit ocet! Patnáct minut před mytím vlasů si aplikujte menší množství do vlasů a nechte působit. Poté smyjte proudem vody a umyjte si vlasy jako vždycky.
Tip č. 7: Oholte se s kondicionérem!
Pokud vám došla pěna na holení a vaše nožky nutně potřebují sklidit úrodu, použijte místo pěny kondicionér. Ten totiž obsahuje podobné zvlhčovací látky jako pěna, takže vaše holení bude stejně pohodlné.
Zaujal vás některý tento trik?

Sametově hladká pokožka je na dosah! 1

31. května 2008 v 13:07 ►pleť
Sametově hladká pokožka je na dosah! III.
Celou zimu jste ji schovávala ve svetrech a dlouhých kalhotách. S teplým počasím ale odhalujeme stále víc. Ukažme hebkou a jemnou kůži po celém těle! Co tedy jíst pro krásnou pleť?
Chřest
Funguje jako interní čistič, je nezanedbatelným zdrojem vitamínů C a E. Chřest je jeden z mála druhů kyselinotvorných zelenin (většina je alkalická), ale přesto je výživný.
Kroupy
Jsou vysoce výživné a posilují tak také vlasy a nehty.
Červená řepa
Syrová řepa je bohatým zdrojem vitamínů A a C, vápníku a obsahuje i další látky pro zdravou pleť.
Brokolice
Umí bojovat proto předčasnému stárnutí kůže a rakovině, je známé, že má protirakovinné účinky díky látce s názvem sulphoraphane. Obsahuje také betakaroten, vápník, železo.
Hlávkové zelí
Lehce podušené nebo čerstvé nakrájené zelí je hlavním ochráncem pokožky. Voda z hlávkového zelí je pomocníkem při čištění jater a krve, takže má výborné účinky i pro pleť, vlasy i nehty.
Mrkev
Má vysoký obsah vlákniny, vitamínu C a betakarotenu. Její antioxidační účinky jsou důležité pro zdravé krvinky a pevnou pokožku.
Okurka
Výtažky z okurky jsou používány již tradičně v kosmetice pro její tonizační a čistící účinky. Používejte vodu z okurek k čištění pleti či její plátky na unavené oči a k osvěžení pleti.
Ryby
Všechny druhy ryb jsou na pleť dobré, ty tučné jako je například losos, makrela, sardinky či pstruh jsou ale obzvlášť bohaté na látky nezbytné pro zdravou krev, pokožku a dobrou látkovou výměnu. Rybí tuk se také používá jako lék při problematické pokožce, ekzémech či lupénce.
Ovesné vločky
Jsou výbornou zásobárnou vápníku, železa, magnézia, křemíku, vitamínu E, vitamínů skupiny B a mastných kyselin.
Olivový olej
Jeden z životně důležitých ochránců pokožky. Přidání kvalitního olivového oleje do stravy je nejlepší způsob, jak dosáhnout lepší struktury pokožky, aby byla hladká a vláčná. Studie také potvrdily, že olivový olej pomáhá vyrovnat cholesterol v krvi. Je možné jej používat i zevně po opalování na sluníčku, na lehké praskliny na kůži a na masáže. Olivový olej je účinný i při masáži vlasové pokožky a péči o vlasy.
Med
Má hojivé účinky, působí blahodárně na povrchní popáleniny a pomáhá hojit rychleji než jiné léky.
Melasa
Jde o nerafinovaný výtažek z cukrové třtiny, který obsahuje vitamíny a minerály - vápník, magnézium, železo, křemík i síru. Melasa je také bohatá na kyselinu fosforovou, nezbytnou při obnově buněk.
Ořechy
Přestože mají vysokou kalorickou hodnotu, obsahují také hodně živin, takže zcela škrtat z jídelníčku bychom je neměli. Dávají hodnotnou vlákninu, důležité oleje, proteiny a minerály. Musí jít ale o ořechy nesolené a nepražené, ty na pleť nejsou dobré a mohou obsahovat karcinogenní látky. Ani burské ořechy se nedoporučují.
Stravujete se zdravě, abyste také měla hebkou a jemnou pleť?

Krásná pleť? Jedině ta hydratovaná!

31. května 2008 v 13:04 ►pleť
Krásná pleť? Jedině ta hydratovaná!
Můžete mít doma třeba tisíc nejdražších krémů, ale nebude vám to nic platné, pokud bude vaše pleť »žíznit«. Jestli chcete mít pleť pružnou a bez vrásek, bez hydratace to nepůjde!
Proč hydratovat?
Kůže, která je zdravá, obsahuje 70 % vody. V povrchové části kůže se drží asi okolo 12 % vody. Pokud se tento poměr naruší, výsledkem je dehydratovaná pleť, která se rychleji zvrásní a ztrácí pružnost. Pokud by stav dehydratace trval delší dobu, následky na pleti by byly katastrofální - suché pupínky, svědění, podrážděná pleť, výskyt ekzémů. Týká se to nejen pokožky na obličeji, ale i na celém těle.
Co vás spolehlivě zbaví vody?
Odborníci se shodují, že mýdlo je agresivní čistící prostředek. Ničí ochrannou vrstvu pokožky, proto používejte přípravky bez obsahu mýdla a jemná odličovadla. Ochranný film vám také spolehlivě zničí dlouhá horká koupel. Sprchujte se jen krátce a vlažnou vodou. Raději to nepřehánějte ani s pitím kávy. Po vypití kávy se kůže kvůli obsahu kofeinu zahřívá, potí a zbavuje tekutin. Ke každému šálku kávy si dejte sklenici vody, aby se rozdíl vyrovnal. Se sluncem a opalováním taky raději opatrně. UV záření vám totiž kůži spolehlivě vysuší. V letních měsících používejte zásadně hydratační kosmetiku s ochranným faktorem.
Zavlažujte!
Jestli chcete něco udělat pro vaši krásnou pleť, nepodceňujte příjem tekutin. Denně vypijte alespoň tři litry tekutiny. Nevhodné jsou nápoje typu cola a vůbec sladké limonády. Vsaďte na čistou pramenitou vodu, zelený čaj a ředěné ovocné šťávy. Dehydratací pokožky trpívají lidé, kteří denně vypijí pouze necelý litr tekutiny. Mohou se u nich vyskytnout problémy s přesušenou kůží a ekzémy.

Osvěžující sprška

Samozřejmostí je používání kvalitních hydratačních krémů, ale třešničkou na dortu v zavlažovací péči o pleť je minerální voda ve spreji, zejména v teplých měsících si ji nebudete moct vynachválit. Neuvěřitelně rychle totiž pleť osvěží, hydratuje a zjemní. V případě nouze můžete použít i obyčejnou minerálku v rozprašovači. Doporučujeme ale trochu investovat a koupit speciální pečující minerální vodu určenou přímo na obličej. Vyzkoušejte třeba značky Evian, Vichy, La Roche Posay. Jejich nespornou výhodou je, že neporuší ani make-up a můžete je použít k osvěžení kdykoliv během dne.

Dáváte si záležet na hydrataci pleti?


jak použít barvy oblečení a doplňků v roce

31. května 2008 v 12:03 ►fashion,trendy
ZIMA
w13w4w6w6w5w10w7w8w1w3w2w11w12
Perfektní pro zimní typ: Výrazná růžová a tyrkysová barva v kombinaci s černou a šedou.
ZIMA - HRÁČ KONTRASTŮ
Zimnímu typu vyhovují protiklady a výborně vypadá ve všech jasných, chladivých, výrazných barvách. Jeho svěží aura se perfektně uplatní díky nápadným akcentům.
PLEŤ
Jak typ "Sněhurky" s velice světlou alabastrovou pletí, tak i typ "Jižanky" s odstínem pleti lehce olivové barvy a světlý typ s bílou pletí, to vše jsou zimní typy.
VLASY
Tmavě hnědá až hnědá s nádechem do černa, černá a černá s odstínem modré, stejně jako blond bílá, to jsou nejčastější barvy vlasů, které působivě kontrastují se světlou pletí.
BARVY
Zimní paleta barev zahrnuje všechny barvy duhy: jasná červená, modročervená, burgundská červená a tmavá purpurově červená, modrozelená a lahvově zelená, královská modrá, ledově modrá a námořnická modř, růžová, zářivá pink a magenta, fialková modř a modrá tyrkysová, stejně jako studené odstíny šedé a šedobéžové, studená černohnědá, citrónově žlutá a světlá, studená žlutá. V čistě bílé a v barvě havraní černi vypadají zimní typy zvlášť přitažlivě.
ŠPERKY
K ženě zimního typu se nejvíce hodí stříbro, platina a bílé zlato, diamanty, bílé perly, barvy černá a antracitová.
TABU
Oranžová, zlatá, světlá hnědá, všechny teplé, krycí, pudrované barvy se žlutým podtónem. Odstíny červené bychom nedoporučovali ani jako jednotlivé pramínky vlasů.
LÉTO
s1s12s11s101s10s8s7s6s5s9s3s3s2
LÉTO - MISTR JEMNOSTI A MíRNOSTI
Síla letního typu spočívá v dojmu ušlechtilosti, vznešenosti - jeho něžný, decentní charakter je podtržen studenými, pudrovanými, čadivými a pastelovými odstíny.
PLEŤ
Typ 1 má světlou, něžnou pleť, která v chladu získává namodralý podtón.
Pihy mají šedohnědý odstín.
Typ 2 má dobře prokrvenou pleť s jasně zřetelnými, jemnými cévami.
Typ 3 má tmavší pleť olivové barvy, kterou je možno lehce zaměnit s podzimním typem. Zatímco letní typ na slunci většinou zhnědne, podzimní typ často dostane úžeh.
VLASY
Popelavě blond, myší šeď, popelavě hnědá, modrošedá, perličkově bílá, světlehnědá až tmavohnědá.
BARVY
Letnímu typu vyhovují všechny odstíny se základem v modré, a dále chladivé, něžné, pudrované odstíny: starobílá, tlumená a melírovaná šedá, antracitová a modrošedá, jade, šedá modrozelená, zelená barva rákosí a mincově zelená, růžově béžová, malinová, pudrovaná růžová, barva šeříku, lilku a bordó, světlá modrá, denimová modř a holubí modř, kakaově hnědá, černohnědá.
ŠPERKY
Stříbro, bílé zlato, zlato rosé, platina, perličky v odstínech růžové a modré, dvojbarevné šperky s dominancí stříbra. Nejlépe se zde hodí jemně členité, drobounké formy a tvary.
TABU
Černá a černobílá, zlatá, rezavá, oranžová, žlutozelená, všechny teplé, žlutavé a zářivé odstíny. Ani zlaté šperky nepůsobí dobře.
JARO
f2f3f14f1f5f10f9f8f4f6f11f12f13
JARO - NEPOSEDNÁ BLAŽENOST
Jarní typ vyzařuje zranitelnost, působí ale velice svěže, živě a mladistvě. Rozkvétá v teplých, jasných, zářivých, něžných barvách se žlutým podtónem.
PLEŤ
Pleť je světlá až bledá, transparentní se žlutavým nebo zlatavým podtónem. Pleť u tohoto typu sahá od barvy slonoviny až po lehce načervenalé odstíny - mnoho jarních typů lehce zčervená. U některých jarních typů jsou patrné zlatohnědé pihy.
VLASY
Zlaté, medové a červené blond, zlatohnědá a středně hnědá, méně často hnědá nebo černá.
Vlasy mají vždy zlatavý lesk.
BARVY
Krémová bílá, barva slonoviny, světlá béžová a velbloudí zlatá, medově žlutá, barva mléčné čokolády, světlá zlatohnědá, barvy kůží, zářivá zlatožlutá, žlutá barva Slunce, světlá oranžová, broskvová, meruňková, lososová, rajčatově červená, barva korálů, humrů, jasná žlutozelená a žlutá tyrkysová, tyrkysová, zelenomodrá, zářivá aqua, teplá šedá.
ŠPERKY
Ideální jsou perličky v krémových barvách a šperky ze zlata, kromě toho jsou dovoleny všechny pestré barvy jara a také náramky z mušlí v barvě béžové.
TABU
Čistě bílá, černá, tmavé, tvrdé, tlumené a nejasné barvy. Těmto typům nesluší odstíny s modrým, studeným podtónem a rovněž stříbrné šperky.
PODZIM
h7
h8
h9ha6h6h11h10h1ah4ah4ha3h3h2
PODZIM - UMĔLEC PROMĔN
Podzimní typ dokáže svůj obličej proměňovat jako chameleón, je velice mnohotvárný a pružný. Jeho charismatické vyzařování rozvíjí nejlépe v teplých, sytých, výrazných barvách Země a zlatých odstínech..
PLEŤ
V rámci podzimního typu existují tři typy pleti:
1. světlý typ s pletí v barvě slonoviny nebo světlé broskve,
2. typ vhodný pro červenou barvu vlasů se světlým až tmavým odstínem pleti, často se zlatohnědými pihami,
3. béžovo-zlatý, snědý typ s pletí béžovou až hluboko bronzovou
VLASY
Červená, mrkvově červená, zlatá blond, světlehnědá, tmavohnědá, medově blond, kaštanově hnědá. Typické jsou zde hnědé zesvětlovače a načervenalý lesk. Jen zřídka černá nebo popelavě blond.

BARVY
Ústřicová, barva slonoviny a bílá barva mušlí, všechny barvy Země a odstíny koření, střední až tmavá béžová, žlutá béžová a zlatá béžová, zlatá žlutá barva Slunce, žlutá barva kukuřice, zlatá barva hořčice, rezavá, čokoládově hnědá, cihlově červená, tmavá rajčatově červená, rudá barva ohně, tmavá bordó červená, barva červeného pomeranče, tyrkysově modrá, modrá barva minerálních olejů, magenta, zelenožlutá, cypřišově zelená, zelená barva lesa, olivově zelená, hnědozelená, zelená barva mechu.
ŠPERKY
Pro podzimní typ se ideálně hodí ozdoby ze dřeva a přírodních materiálů. Dobře vypadá také zlato, červené zlato, zelené zlato a měď, a dále také perličky v krémových barvách a dvojbarevné šperky s dominancí zlata. U tohoto typu vypadá dobře, když jsou šperky i velké a nápadné, dekorativní.
TABU
Čistě černá, čistě bílá, pink, šedá, jasné, studené, něžné, pastelové odstíny. Všechny barvy se studeným, modrým podtónem. Ze šperků není vhodné stříbro.

city,casual and party

31. května 2008 v 11:56 ►fashion,trendy

CITY

banner_city

Žensky a se stylem do zaměstnání a do města
Klasické siluety a vhodně volené materiály se postarají o to, že budete působivá a učiníte dojem. Elegantně ženským stylem oblékání do města mohou náročné ženy kdykoliv individuálně vyjádřit svoji osobnost.
Made in Heaven
Letní romantika se zmocňuje tvarů i barev. Nabírání, řasení a transparentní krajkové detaily nelze přehlédnout, přičemž paletu barev ovládají něžné květinkové potisky, růžové odstíny a nevinně působící bílá. Satén, hedvábí a lesklé, splývavé látky jsou zpracovány do krátkých šatů ve tvaru A. Široké sukně, úzké bermudy a kraťounké šortky doplňují sortiment spodních dílů. Halenky s balónkovitými rukávky, jakož i tuniky a zástěry vystupují do popředí, a to především s výstřihem v káro tvaru a v empirických tvarech. Za chladnějšího počasí sáhneme po letních trenčkotových pláštích se zkrácenými rukávy nebo bundách ve tvaru přesýpacích hodin.
made-in-heaven-mai

clean-city-sports-mai-web
Clean City Sports
Chladný, futuristický a jednoduchý styl. Dobře zvolená míra sportovního stylu se zde mísí s městskou povýšeností. Subtilní tóny a jednoduché tvary jsou vyváženy pečlivými detaily a rafinovanými řešeními, jakož i potaženými techno-látkami. Převládá čistota střihů a zdrženlivost u barev: Tmavě šedá, sivá, ořechová a bílá jsou oživeny pouze fluoreskující zelenou barvou doplňků. Vzory - geometrické obrazce nebo pruhy - se smí zúčastnit pouze jako hosté. Oblíbené jsou oxfordské kalhoty, úzké bermudy nebo široké šortky, trikové šaty, vycházkové parky a bundy. Sportovní zboží z dřívějších let se stalo vhodným vycházkovým salónním oděvem.

daytrip-mai-webDaytrip
Toto městské téma utvořené pro všední Safari ve velkoměstech nabízí všechno to, co moderní dobrodružná žena potřebuje: dobrý styl, nonšalantní vzhled a špetku ležérnosti. Pohodlné střihy oxfordských kalhot, kalhot ke kolenům, šortek, jakož i jednoduchých tílkových šatů nebo šatů na ramínka nabízejí komfort a potřebný kontakt s přírodou, které jsou doplněny o ušlechtilou kvalitu a ženské střihy. Potisky inspirované Afrikou a abstraktní flórou vnášejí napětí do jinak poklidné palety barev: V květnu a červnu bude udávat tón barva pšenice, banánově žlutá, kávová a oranžová. Látky jsou díky přírodním vláknům příjemné na dotek. Len, hedvábí, pletené zboží a voál vypadají však spíše subtilně a noblesně než rustikálně.

Summer of Love
Pro milovníky 70. let: Živé ovocné barvy a barevné vzory nezanechají žádnou ženu nepovšimnutou. Hippie-potisky ve veselých barvách, jakož i květinové a geometrické vzory se opět vrací na své místo na šatech, halenkách, tunikách i topech. Převládající volné šaty - krátké nebo dlouhé -zdůrazňují nezkrocenou, ale pohodovou ženskost. Dominantní je linie A a V, jakož i pohoda a radost ze života. Na jaře působí paleta barev sahající od hnědé, fialové, červené, oranžové až po žlutou ještě trochu nesměle, aby pak v létě explodovala v barvách citrónové, trávové, limetkové, bílé a oranžové. Látky zůstávají pohodlně lehké: satén, žerzej, hedvábí, voál a denim.
summer-of-love-mai-web


CASUAL

banner_casual

Žensky a nekomplikovaně pro volný čas a na víkend
Móda firmy ORSAY pro volný čas zve k tomu, abyste se v ní cítila dobře. Rozmanitost trendů oblékání působí pohodlně a ležérně, tyto trendy jsou však vždy zcela módní - nic není ponecháno náhodě. Kolekce "Casual" jsou určeny zvláště ženám, které se ani ve svém volném čase nechtějí vzdát dojmu ženskosti v jejich oblékání.
Retro Flowers
Hippie styl ve zcela moderním duchu: Nápadné květinové potisky a vzory Mix&Match jsou zastoupeny snad všude. Nedbalá ležérnost 70. let však ustoupila záměrně zvolenému naivnímu charakteru a dívčímu vzhledu. Krajka a dírkované vyšívání zaujímají vedle denimu a potištěného žerzeje významné místo. Empirické linie, volné tvary zástěr a tvaru A ovlivňují oblast vrchních dílů. Minisukně konkurují Hot Pants, a široké, dozadu odstávající sukně zase úzkým bermudám. Indigová, tmavě oranžová a žlutá udávají tón a jsou doplněny bílou, tmavě hnědou a sivě šedou.
retro-flowers-mai

expedition-mai-web
Expedition
Touha po přírodě a dobrodružství jsou zde zapracovány do stylových kreací, které potěší každou nezávislou ženu. Károvaný vzor, pruhy a decentní minipotisky se postarají o vzruch v jinak poklidném tématu v zemitých barvách. Prim hraje moderní styl světoběžníků, uplatní se však i i androgynnní a ležérní trend. Pohodlné trikové a halenkové šaty, jakož i šaty na ramínka, kalhoty a sukně s náprsenkou, pohodlné šortky či bermudy garantují volnost pohybu a komfort při nošení, aniž by tím byl potlačen lehce koketní tón. Našité kapsičky působí subtilněji než u dosavadních témat ve stylu Safari. Látky zůstávají příjemné na dotek: bavlna, žerzej, len, denim.

Relax yourself
Velmi silně jsou zde zastoupeny sportovní vlivy: ve formě nenápadné a praktické lehkosti i náznaků z oblasti aktivního sportu. Tiše a nenásilně se v tomto tématu projevují 80. léta. Šedě melírovaná žerzej, pruhy nebo celoplošný potisk jsou typickými znaky. Různé tvary bund a parek ušitých z nových materiálů - se vhledem upraveným technikou chintz a se síťovanými detaily - představují nový sportovní charakter.
Paleta barev sahá od klasických barev, jako jsou černá a bílá, až ke kobaltově modré, oranžový a růžový, které jsou aplikovány jako barevné detaily.
relax_yourself-mai-web


PARTY

Chic a svůdně na večírky a k slavnostním příležitostem
Linie "Party" ve Vás vzbudí chuť zúčastnit se i příští takové příležitosti. Je jedno, zda přirozeně sexy, rafinovaně svůdná nebo opojně smyslná; díky této módě každá žena na večírku upoutá. Obzvlášť důležité jsou jemné detaily, které vědomě zdůrazňují ženskost.
Hysteric Glamour
Párty v květnu a červnu nabírají plné obrátky: Vhodné oblečení proto nesmí chybět. U ORSAY zavládla sváteční a okouzlující nálada. Elegantní tílkové šaty s asymetrickým tvarem odhalují více pokožky a předvádějí netradiční řešení: originální ramínka, několikanásobné výstřihy a pod. Topy a tuniky jsou s oblibou kombinovány s džíny. Na speciálně naladěné večery se nemohou dočkat dlouhé plesové róby, které již samy o sobě působí velmi pohádkově. Paleta barev podtrhuje vznešený charakter tohoto módního směru: Vedle černé a bílé vystupuje do popředí i zářivě žlutá v kombinaci se zlatou a subtilnější champagne.
hysteric-glamour_mai

latenight_symphony-mai-web
Latenight Symphony
Slavnostní jaro má v oblibě dlouhé, tmavé šaty se spoustou lesku. Okouzlující střihy s asymetrickými a často i nařasenými prvky jakož i silně zastoupenou linií ve tvaru A garantují nezapomenutelné večery. Tmavočerná, stříbro a tmavomodrá se postarají o klidnou eleganci a vystoupení zralé na Oscara. Bílé džíny se

modní trendy 2008

31. května 2008 v 11:54 ►fashion,trendy

Módní trendy

Jaro/léto 2008: sportovněji a ve veselejších barvách
Móda v následující sezóně jaro/léto se opět hlásí s větší barevností a dynamikou, třebaže jsou tmavé a neutrální odstíny i nadále ve velké oblibě. Hlavním sdělením je: lehkost a jednoduchost. Vše je nakloněno minimalizmu.
Sportovní vlivy získávají na významu: nejvýznamnější módní prvky vycházejí z praktického sportovního oblečení. Sportovní zboží proniká do oblasti klasického oděvu.
Hedvábí a pokovované látky smí být nošeny i ve všední den, zatímco urbanistické oblečení dostává přirozený nádech.
Délka zůstává skromná: v oblibě jsou kratičké šortky jakož i krátké sukně a šaty, které se nosí s legínami nebo úzkými kalhotami. Pas putuje do výšky: u sukní a úzkých kalhot začíná již pod poprsím. Šaty si ponechávají své první místo.
U materiálů má význam lehkost a lesk: látky jsou lehké jako peříčko, třebaže jsou kompaktní. Vyznačují se třpytivým, lakovaným a pokovovaným povrchem. Populární jsou technické, futuristicky působící efekty.
sporty-essentials-web
Sporty Essentials
Minimalistické, urbanistické siluety spárované se sportovní funkčností a vycházkovým pohodlím určují tento směr. Boxy žaket vede textilní rej. Oblečení pro všední den, jako jsou parka, svetr nebo triko, obdrží díky lesklému povrchu, "Wet-Look"- efektu nebo třpytivým detailům elegantní až luxusní charakter. Měkké, přírodní materiály jsou rezervovány spíše pro halenky, šaty, kalhoty nebo legíny. Silně zastoupeny jsou rovněž vlivy z profesionálního sportu nebo z prostředí tiráků. Vedle neutrální palety barev se opět objeví křiklavé a výrazné barvy.
TvaryBarvyLátky/Detaily
Boxy žaketOdstíny béžovéTechnická bavlna
Tulipánová sukněŠedáWet-Look
Sako s krátkými rukávyHnědáŽerzej
Lehká parkaKobaltová modřAsymetrické Cut-outs
Kabátové / trikové šatyFuchsiováFuturistický zip
Kabát s opaskemŽlutáFlitry
Široké, ležérní kalhotyRajčatováPruhy/tečky
Linie A-/OSafírováOff-Beat-Prints
easy-going-web
Easy Going
Osvědčený styl Safari zde obdrží urbanistický a distingovaný charakter. Vzácné látky, ženské tvary a rafinované detaily stojí v popředí. Tón udávají elegantní trenčkoty a pohodlné obleky - jednou s nádechem casual, podruhé zase romantiky. Žádné extravagance, zato klidná sebejistota a pohodlí. Výjimku v této pyšné rezervovanosti tvoří moderní etno-vlivy: primitivní africké umění - květinové vzory ve stylu camouflage, velké, geometrické vzory a obrazový design - zanechává jasnou stopu. Paleta barev zůstává neutrální, se spoustou tmavých tónů a několika skvrnami v tmavě červené barvě.
TvaryBarvyLátky/detaily
Pytlové/ trapézové šatyBéžová(Bio)bavlna
Jednoduché Baggy-kalhotyHnědáLen, žerzej
Jednoduché šatyŠedáLehký polyester
Trikové / kabátové šatySvětlá fialováPřírodní vlákna
Úzké bermudyVínově červenáKvětinové vzory / vzor camouflage
Široké šortkyGeometr. vzory
Romantické halenkyZáhyby, řasení
moderne-romance-web
Modern Romance
Moderní romantika se míchá s výraznou sympatií pro 60. léta a lehkou nostalgií 70. let, ale i s anglickou venkovskou idylkou a inspiracemi z mytologie. Výsledkem tohoto setkání jsou rafinovaná řasení, nápadité volánky a sladké dírkované vyšívání doplněné o asymetrii, přísnou linii ve tvaru A jakož i neo-hippie nádech.
Silueta je lehká a ženská. Převládají krátké šaty a romantické halenky. Barvy napomáhají podtrhnout tento romantický duch: subtilní pastelové barvy kráčí ruku v ruce s veselými květinovými barvami a odstíny béžové a hnědé.
.
TvaryBarvyLátky/Detaily

Tvar A / trapézový tvar
Pastelově žlutá, fialová, modrá
Batist, závojová tkanina
Halenky s balónkovými rukávyBéžováDírkované vyšívání
Nabíraná halenkaHnědáOrganza
Zástěrové / trikové šatySlunečnicově žlutáDenim
BabydollTmavě oranžováDamaškový jacquard
Široké, ležérní kalhotyTyrkysováŘasení, záhyby, sámkování
Široká sukně/šortkySafírováNabírané rukávy
Oxfordské kalhotyVínově červenáTapetové tisky ve stylu retro
Silueta ve tvaru OFuchsiováKytičky a káro
graphic-attack-webGraphic Attack
80. léta nechtějí opustit přehlídková mola: linie ve tvaru V a Y přebírají ještě přísnější tvary - extrémně široké partie ramen stojí v kontrastu k ultra úzkým kalhotám. Nové povědomí těla ovládá tuto scénu: sexy, úzké tvary zdůrazňují všechny křivky. Pas putuje do výšky, sukně jsou krátké a přiléhavé. "Power kostýmy" inspirované pánskými obleky ukazují tvrdé linie a nové proporce. Rozhodující a nápadný je futuristický styling, který se opírá o "Star Wars" - s hightech látkami, lesklými povrchy a kovovými doplňky. Paletu barev ovládají jednobarevná témata- černá, šedá, grafitová, neonově žlutá, růžová, červená a kobaltově modrá - a černobílé geometrické potisky.
TvaryBarvyLátky/Dtaily
Úzké šortky s vysokým pasem
Bílá

Denim
Boyfriend-bundaČernáKovový potah
Úzké kalhotyŠedáŠiroký pásek
Oblek se šortkamiGrafitováPop-artové potisky
Spenser bunda,
korzet
Neonově žlutáNápadné zipy
Trikové šaty s opaskemRůžová, červenáStylistické květy/listy
Linie V/YKobaltově modráGeometr. vzory

Emanuel Ungaro je mistr textury a potisků

22. května 2008 v 15:46 ►módní návrháři a modelky
Ungarovy práce jsou ztělesněním snů každé moderní ženy, která chce následovat nejnovější módní trendy, skvělý vkus a také luxusní prožitek díky těm nejlepším materiálům.

Emanuel Ungaro se proslavil během sedmdesátých let, a to především díky novému stylu, který se nebál ukázat a prosazovat ho v módním světě. Ungaro je opravdovým mistrem nejrůznějších vkusných potisků a tvarů. V době, kdy návrhář začínal, byla v popředí klasická móda a střihy, které měly velice jednoduchý ráz. Emanuel Ungaro se rozhodl tento styl změnit a z naprostého tabu se mu podařilo udělat nový módní trend - potisky a originální ornamenty se díky němu rozletěly po celém světě.

Žena zahalená v Ungarově outfitu je sexy, ale ne vulgární. Podle jeho slov se žena musí cítit především svůdně. Emanuel Ungaro zasvětil módnímu průmyslu téměř padesát let svého života.

Emanuel Ungaro se díky své celoživotní tvorbě stal jedním z nejuznávanějších módních návrhářů všech dob. Jemu můžeme poděkovat za jedinečné modely, které v historii módy nemají obdoby. Miliony žen se stále vrací k jeho tvorbě, která se stala neodmyslitelnou součástí jejich podvědomí.

Mezníky, které přinesly úspěch zančce Emanuel Ungaro

1968 - první dámská kolekce pret-a-porter

1973 - první pánská kolekce s názvem Ungaro Uomo

1983 - první parfém s názvem Diva

1987 - světoznámý parfém Senso

1991 - parfémy Ungaro a Emanuel Ungaro

1996 - partnerství se značkou Salvatore Ferragamo

1997 - Emanuel Ungaro, Salvatore Ferragamo a Bulgari založili novou módní značku: Emanuel Ungaro Parfums

2005 - Značka Emanuel Ungaro byla prodána internetovému boháči jménem Asim Abdullah

Prosinec 2007 - hlavním designérem značky byl jmenován návrhář Esteban Cortazar

Značka Fendi ovládá módní svět už století

22. května 2008 v 15:43 ►módní návrháři a modelky
Módní značka Fendi byla založena roku 1918. Její zakladatelkou byla Adele Caragrande, jejíž původní záměr byl nejdříve vytvořit dílnu, jejíž specializace bude směřována na kožené a kožešinové zboží. Fendi však nebylo oficiální jméno značky, to získala až ve chvíli, kdy se Adele provdala za muže jménem Edoardo Fendi. Stalo se tak v roce 1925.

Adele a Edoardo společně přivedli na svět pět dcer, které šly po stopách rodičů a později se celá pětice stala vedoucí složkou prestižní značky Fendi. Sestry jsou po celém světě známy jako " Fendi sisters" a mohou být pyšné na to, že jdou v podvědomí zákazníků zapsány jako jedny z nejúspěšnějších žen módního průmyslu.

Po smrti rodičů (Edoardo 1954 a Adele 1978) se pětice ještě více stmelila a nebylo to jen krevní pouto, které je nutilo dovést značku až na vrchol slávy. Nyní zákazníci Fendi najdou její butiky po celém světě a všude se těší obrovskému úspěchu.

Fendi, to je nejen luxus, ale také pocit maximální spokojenosti a originality pro každou nositelku této módy. Kůže a kožešina stále hrají prim, stejně jako zvýraznění ženské linie a krásy. Fendi si získala obdiv milionů zákazníků a můžeme si být jisti, že tato značka bude mít ještě velmi dlouhou a úspěšnou budoucnost.

Mezníky, které Fendi přinesly úspěch

1918 - založení značky Fendi

1985 - Fendi vydala svůj první dámský parfém

1999 - spolupráce a podíl se značkami LVMH a Gucci

2005 - Fendi neuvěřitelně expanduje po celém světě

Na co se značka Fendi specializuje kromě oblečení?

Fendi je také úspěšný výrobce dámské kosmetiky a specializuje se především na dámské luxusní parfémy.

Tvoří také skvělé dámské doplňky, které dodají oblečení punc skutečného luxusu. Například slavné Fendi kabelky nebo sluneční brýle jsou nezapomenutelnou součástí tvorby.

Zara

21. května 2008 v 17:18 ►světové módní značky

Zara

DakineSvětoznámá módní značka Zara nabízí originální oblečení navrhované podle posledních trendů mezinárodní módy. Směs klasických, trendy či volnočasových modelů bez pochyb osloví všechny věkové kategorie. Jednotilvé módní kolekce s sebou přinášejí také množství doplňků a drobnou dekorativní kosmetiku.
Španělská módní společnost Zara nabízí poslední trendy mezinárodní módy v promyšleném designu. Obchody jsou lokalizovány v hlavních obchodních zónách metropolí Evropy, Ameriky a Asie, nabízí inspiraci vkusu, tužeb a životního stylu dnešních mužů a žen. V současné době má 626 obchodů ve 46 státech. Interiéry všech jejich prodejních míst jsou navrhovány ve stejném stylu, který poskytuje klientům pocit radosti z nakupování. ZARA působí na našem trhu od roku 1993
Španělská módní značka Zara prosperuje čím dál tím víc. Díky oblíbenosti módní značky se počet jejích poboček rozšířil téměř do sedmdesáti zemí celého světa. V budoucích letech se předpokládá ještě rapidnější vzrůst výnosů.
//<![CDATA[ //]]>

Salomon

21. května 2008 v 17:18 ►světové módní značky

Salomon

DakineSalomon je značka, která je určena pro všechny freedom-action-sports nadšence. Freedom znamená vše, co je neomezené, vzrušující a má svůj styl. Action to je energie, přitažlivost a jedno velké hřiště okolo nás. Sports je chůze, běh, hry, lezení, plachtění, bruslení, klouzání ...
Salomon je francouzká značka, která vznikla v roce 1947 v srdci francouzkých Alp. Od té doby do současnosti prošla velkým vývojem a postupně rozšiřovala také svůj sortiment. V dnešní době obsahuje rozsáhlý sortiment pro horské aktivity od outdooru po lyžařské sporty.
Prvním produktem značky Salomon bylo sjezdové vázání. K němu se postupně přidávaly další výrobky - sjezdová obuv, sjezdové lyže, outdoorová obuv, běžkařské vázání a obuv, kompletní snowboardové vybavení, in line brusle, technický textil a samozřejmě doplňky jako jsou - tašky, batohy, čepice, rukavice a chrániče. V kategorii zimních sportů dokonce zaujímá první místo na žebříčku nejúspěšnějších značek. Přední pozice si také drží v oblasti technické outdoorové obuvi a in line bruslí.
Salomon výrobky jsou jednoduché, jedinečné, inovační. Jsou vyzkoušené nejlepšími sportovci a umožňují nám vylepšit naše dovednosti.

Quicksilver

21. května 2008 v 17:17 ►světové módní značky

Quicksilver

QuicksilverQuiksilver je společnost, která globálně určuje trendy ve světě boardridingových sportů. Po více než pětatřicetiletém působení a dynamickém rozrůstání dnes Quiksilver jasně dominuje světu boardridingu.
Quiksilver je australská značka stejnojmeného výrobce sportovního oblečení se zaměřením zejména na surf, windsurfing, skate, snowboard a další, hlavně boardové sporty. Firma byla založena roku 1970 dvěma společníky: Alanem Greenem a Johnem Law ve městě Torquay v australském státě Victoria. Společnost má své pobočky na všech světadílech. Mimo značky Quiksilver prodává také značku Roxy, která je určena speciálně pro ženy.
Značka Quicksilver se mimo jiné zaměřila na pánské i chlapecké dioptrické brýle. Tyto brýle vynikají mladistvým a sportovním designem.

Pepe Jeans

21. května 2008 v 17:17 ►světové módní značky

Pepe Jeans

Pepe JeansPJL 73 - to je logo, které je vyražené na konflíkách a cvočcích džínů, které vynikají střihy, barvami a především moderním designem. Není to však tovární označní ale zkratka jedné značky. A to ne jen tak ledajaké. Ve světě je totiž velice populární. Za rok působení na našem trhu se stala oblíbenou i u nás - Pepe Jeans London.
Do nedávna byla značka Pepe Jeans pro nás neznámá. Na český trh se dostala až díky Milanu Kolárikovi, který zde otevřel první obchod Pepe Jens London. Jejich jeans, trička, topy či doplňky si Češi velmi rychle oblíbili a značka se na našem trhu rychle vyrovnala značkám jako jsou například Diesel, Teplat, nebo Levi´s.
Značku Pepe Jeans London založili roku 1973 ve východním Londýně tři bratři. Její název vznikl jednoduchým způsobem. Tyto dvě slabiky se velmi dobře psaly prodavačům na účtenky. Od dob, kdy byl Pepe Jeans jen malý obchůdek se však mnoho změnilo. Nyní má pobočky ve více než třiceti zemích světa a jeho obchody patří k velice stylovým.
Pražské obchody Pepe Jeans London vás neupoutají moderním designem jak byste si asi představovali. Obchody se spíše vrací ke svým kořenům do starého Londýna. Spousta regálů, tyče ověšené ramínky s oblečením, uprostřed pulty a na nich vystavené ty nejlepší kousky. Dřevo střídá kov, skvělá kombinace, která umožňuje oblečení vyniknout.
//<![CDATA[ //]]>

Obchodní centrum Letňany

21. května 2008 v 17:17 ►světové módní značky

Obchodní centrum Letňany

Obchodní centrum LetňanyObchodní centrum Letňany je ideálním místem pro relaxaci a zábavu, sport a hlavně nakupování v Praze. Centrum nabízí obchody známých světových značek i příjemné restaurace a kavárny.
Obchodní centrum Letňany nabízí přes 200 obchodů známých světových značek na ploše přes 125 000 m2, kde si každý při nakupování najde obchod, který mu vyhovuje. Největší zastoupení v centru mají obchody známých světových značek jako jsou 4 YOU, Blažek Bushman,C& A, H&M, Esprit, Exe, Gant, Guess, Kara, Kenvelo, Košile, Levis, Mustang, New Yorker, Orsay, Promod, Quiksilver, Reserved, Terranova, Time Out, Zara a další, a dále módními doplňky. Obchodní centrum nabízí také bohatý výběr obuvi, sportovního zboží, hraček a zboží pro zdraví a krásu.
Při návštěvě obchodního centra lze využít více než 3000 bezplatných parkovacích míst, anebo bezplatnou autobusovou linku Obchodního centra Letňany.
Otevírací doba OC Letňany je denně od 10:00 do 21:00, Hypermarket Tesco non-stop!

Obchodní centrum Chodov

21. května 2008 v 17:16 ►světové módní značky

Obchodní centrum Chodov

Obchodní centrum ChodovNákupní centrum Chodov - jedno z největších a nejvýznamnějších obchodně společenských center nejen v Praze, ale i v celé České republice otevřelo své brány 9. 11. 2005. Centrum Chodov vyrostlo v těsné blízkosti stanice metra Chodov v Praze 11. Nákupní centrum Chodov je jeden z největších a nejnavštěvova¬nějších obchodních důmů v České republice.
Centrum Chodov je koncipován jako nový obchodně společenský komplex s širokou nabídkou obchodů a služeb, která po stránce svého rozsahu i komplexnosti nemá v České republice obdoby. Na návštěvníky zde čekají obchody, kavárny a restaurace, sportovní centra i dětský koutek a dalšími místy pro zábavu a trávení volného času. Nezbytnou součástí Centra Chodov jsou i služby denní potřeby, jakými jsou například opravny obuvi nebo rychločistírny. Moderní čtyřpodlažní areál nyní nabídne také 2600 parkovacích míst.
Naleznete zde obchody se značkovým módím oblečením jako jsou Zara, Marks&Spencer, H&M, C&A, Blažek, Alpine pro, Promod, Pietro Filipi, Puma, Nike, New Yorker, Benetton, Gant, Diesel, Lacoste a mnoho dalších, dále prodejna elektro Datart, parfumerie Sephora či Hervis sport a Baťa.
Obchodní centrum Chodov se nachází v těsné blízkosti stanice metra Chodov. To je pro nákupní centrum velmi výhodná pozice, protože se zároveň nachází v blízkosti dálnice D1 (Praha - Brno).
Otevírací doba obchodů v OC Chodov je denně od 9:00 do 21:00, hypermarket má otevřeno od 8:00 až do 22:00.

Next

21. května 2008 v 17:16 ►světové módní značky

Next

NextNext je stylová módní značka , původem z Anglie, která se zabívá dámskou, pánskou a dětskou módou.
Všechny výrobky značky Next jsou navrhované a stylizované vlastním týmem návrhářů, což je stálou zárukou stylu vysoké kvality a rovnoměrného poměru kvality a ceny výrobku. Pro stálé zákazníky nabízí značka Next zákaznické karty a různé akcie v průběhu roku.
//<![CDATA[ //]]>