Listopad 2008

8.11.08

8. listopadu 2008 v 21:24 ►my life,info
Sobota... Pátek sem psát nemůžu,protože kdyby si to přečetli človíčci,který mám opravdu ráda,hodně by je to bolelo,ale pravdaje pravda a na tu se trpí....
Aspoň že kluci za mnou přišli z Libáně,tak jsme pokecali..
No dnešek byl nudnej,celej den lilo,ale večer sem šla ven s kámošem a ten sehnal nějakej chlastík,tak byla prdeel... Sem byla mrtě vysmátá.... takže prdel,ale jen na chvíli... Ale bylo to hnusný..

Jak osvěžit mastnou pleť a zabránit tvorbě akné?

8. listopadu 2008 v 19:54 ►pleť
Pleť tohoto typu má obvykle rozšířené póry, mastný povrch, tendenci tvořit vyrážky a komedony. Je na pohled nažloutlá. Vše je způsobeno nadprodukcí mastné látky zvané kožní maz, kterou tvoří mazové žlázy v dolních vrstvách kůže. Tento typ pleti je bohužel nejnáchylnější k tvorbě akné. Dobré je, že tato mastnota uchová vaší pleti déle mladistvější vzhled. Takže má i některé výhody :-)
Zvláštní péče o vaši pleť
Je důležité nezacházet s mastnou pletí příliš hrubě, i když to může být lákavé, když stojíte tváří v tvář pupínkům. Nadměrná péče může povzbudit mazové žlázy, které budou produkovat ještě více mazu, zatímco povrchové vrstvy budou suché a dehydrované. Nejlépe budete o mastnou pleť pečovat, pokud budete používat přípravky, které šetrně odstraňují mastnotu a uzavírají póry, aniž pleť vysušují a poškozují.
Akné
Každá z nás ví, jaké nepříjemnosti akné přináší. Nejvíce se objevuje v době dospívání. V dospělosti jej může vyvolat také stres, špatný životní styl a nedostatečná péče o pleť.
Důkladná péče napomůže udržet akné pod kontrolou. Pupínky si nevymačkávejte, protože by vám mohly vzniknout jizvičky. Vyzkoušejte přípravky určené pro aknózní pleť. Dnešní přípravky obsahují látky, které tento problém velmi úspěšně ošetřují. (účinné mohou být přípravky obsahující olej z čajovníku) Nebo se obraťte na odborníka, který vám doporučí typ přípravku vhodný pro vaši pleť.
1) I když zbývající část obličeje se často mastí, vždy si pamatujte, že kůže kolem očí je velmi jemná, takže ji při odličování nevytahujte. Tampón namočte do nemastného odličovače a několik sekund podržte na očích, aby dostatečně rozpustil make-up. Pak lehce setřete řasenku a make-up z očních víček a dolních a horních řas.
2) Obličej si namydlete jemnou čisticí emulzí. Ta je lepší než běžné mýdlo, protože vám nebude z pleti odstraňovat vlhkost, ale odstraní nečistoty a mastnotu. Vytvořenou pěnu lehce masírujte pomocí prstů po vlhké pleti a pak ji spláchněte množstvím teplé vody.
3) Tampón namočte do osvěžující vody. Potřete kůži, která se osvěží a zklidní. Tato pleťová voda by neměla pleť dráždit nebo pálit - pokud ano, vyberte jemnější přípravek nebo stávající pleťovou vodu rozřeďte destilovanou vodou. Pokračujte, dokud není tampón úplně čistý.
4) I mastná pleť potřebuje hydratační krém, protože ten pomáhá zadržovat vlhkost ve svrchních vrstvách kůže a uchovávat ji jemnou a vláčnou. Ale pleť nezatěžujte příliš těžkým krémem. Místo něho bude pro vaši pleť vhodnější lehký krém s tekutější konzistencí.
5) Krém nechte po dobu několika minut vstřebat do pokožky a pak si na obličej přitiskněte čistý ubrousek, který odsaje přebytečný krém, a zabrání tak lesknoucí se pleti.

lapače snů

8. listopadu 2008 v 12:52 ►rady-tipy,zajímavosti a pictíky

 • CO TO VLASTNĚ JE:
Americký kmen Siouxů věří, že lapač snů zachycuje dobré sny a špatné odhání. Také prý chrání před negativní energií a přináší štěstí - v lásce i v životě. Dlouho byl tenhle indiánský amulet zahrabán v odpadlišti dějin, ale dneska slaví obrovský comeback. Můžeš na něj narazit ve stánku na tržišti, nebo v obchůdkách s orientálním zbožím. Lapače se vyrábějí v různých velikostech, ale tvar a materiál zůstává stejný. Každá část talismanu má svůj magický význam. Spousta lidí ho nosí jako šperk, ale aby lapač dobře chránil tvé sny, měl by být zavěšený v prostoru, v místnosti, kde spíš.
Podle indiánské mytologie jsou sny posly z jiného světa, kteří mají vliv na život člověka. Lapač snů je tedy magický filtr těchto tajemných sil. Zatímco noční můry odráží, příjemné sny "propouští" ke spáči :-)) Také aktivuje pozitivní energii, aby lidem přinášela štěstí.
 • ČÁSTI TALISMANU:
Kamínek:
Kamínek uprostřed síťky znázorňuje "vlastní já" člověka. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Indiáni věří tomu, že se sny (ať už dobré, špatné nebo strašidelné) sanží najít každého človíčka. A že tohle centrum (vlastní já) je třeba chránit, především před negativní energií. Proto šamani vymysleli Iniánům lapač snů.
Kruh:
Kruh lapače snů má 2 významy: představuje svět a vesmír a chrání kamínek (tedy vlastní já člověka). Je to první překážka pro negativní síly, které se na spáče valí. Kruh (často z vrbové větvičky omotané kůží) má zadržovat negativní vlnění.
Peříčko:
Peříčka (většinou 6 nebo 8, které jsou spojeny do párů, a přitom je každé zakončené kamínkem) jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energiia sny a dopředu je filtrují. Noční mury jsou odraženy do ... pryč :-)) a sladké sny jsou přeneseny do síťky. Ta také zachytí všechnu negativní energii, která by přece jen přes pírka prošla.
Síť:
Síť s uzlíkama je v lapači snů to nejdůležitější! Chytá děsivé sny a negativní síly. Indiáni totiž věří, že negativní energie, která se v síti zachytí, zabloudí a nenajde cestu ke kamínku uprostřed (tedy k člověku). Symetrie sítě symbolizuje harmonii. A přesně tu všichni zlí duchové nenávidí...
 • VYROBTE SI TAKY LAPAČ SNŮ:
Potřeby:
 • vrbová větvička
 • malý, hladký kamínek
 • vteřinové lepidlo
 • bavlnka
 • korálky
 • 6 pírek
 • provázek
 • 2 kůžičky na krk
Jak na to :-))) :
Vrbovou větvičku ohni tak, aby se z ní vytvořil kruh. Konce svaž k sobě provázkem. Kruh omotej kůžičkou, aby neprosvítala větvička pod ní. Pak si uháčkuj síťku ( haha dobrej vtip!:-)) ) stejně velkou jako kruh. Jednotlivé konce síťky přivaž ke kruhu a doprostřed nalep vteřiňákem kamínek. Na každé peříčko navlíkni korálek a svaž po dvou peříčka k sobě, aby ti vznikly 3 páry. Ty pak přivaž provázkem nebo kůžičkou k dolní části kruhu. K horní části kruhu si přivaž kůžičku tak, aby vzniklo poutko. No a pak si pověz ten svůj výtvor nad postel a je to! :-))


Na obrázku je taky jakási II. varianta výroby:
2.11.08

3. listopadu 2008 v 21:04 ►my life,info
V noci na neděli sem se konečně vyspala....
Dopoledne učení a pak po obědě sem byla pozvaná k Dádovi,na fotky a na pokec.. Tak sem tam skejsla asik 3 a půl hoďky.. Paráda. u těch fotek sme se celkem dost zasmáli a pak sme tam byli jen tři a jukli sme se na Gympl--- takže fajne...


1.11.08

2. listopadu 2008 v 21:59 ►my life,info
Tak pokračování-sobota.. Jak sem psalal ráno sme vstávali brzo,dned k zrcadlu a tak...
Pak sme jeli vlakem do Jičína tak sme měli rozchod na oběd a s Baruškou sme potkali upa krásnýho klučina s dredíkama,upa sem do nich zblázněná.. FAKT BOMBA.émoticones tronche 4émoticones tronche 4
No pak byla nějaká bojovka a pak bazén..
Když sme šli do bazénu,JÁ si všimla toho krásnýho kluka s dredama jak tam stojí ještě s dvouma,prostě kunďáci..Pane bože,mńami..émoticones tronche 6émoticones tronche 13 WAAAW..tEN UPROSTŘES S DLOUHEJMA DREDÍKAMA BYL SLADKEJ..
No v bazénu to bylo moc fajn,sranda a tak... paráda..
A potom sme šli na stěnu,zalíst si,.. To bylo užasný,,samí krásný mladý kluci co tam byly.. taky moc mńami..émoticones tronche 6jako fakt... jééé..
No vylezla sem 2krát upa nahoru ale vůbec sem neměla sílu... Tak náročnej den...jujk..émoticones tronche 4
Ale stál za to to určitě.. émoticones tronche 1
No a cesta domů vlakem utekla rychle... Baruška mi zůstala v Kopidlně a pak už jen rozloučení s ostatními.. ALE VŠEM ZA TO DĚKUJU... MUUUUCK..émoticones tronche 6
A teď už jen dorou a sladký sníky...

31.0.08

2. listopadu 2008 v 21:49 ►my life,info
Tak j určitě se už mocik těšíte na tu akcičku jak probíhala žeo???émoticones tronche 4
Tak du na to..
V pátek ve škole byla celkem sranda,páč sem se učila jen první 2 hodiny a pak sem s Míšou hlídala výstavu obrazů na úřadě..émoticones tronche 8 když sme přišly s Míšou do školy tak ona vybafla za šatnama na školníka a ten upa povyskočil,fakt mazééc sem se uplně válela na zemi smíchy émoticones tronche 17 a školník nám začal nadávat,ale má nás rád je to nej školník co znám,,,,émoticones tronche 3

Už sem se upa moc těšila na turisťák... Doma sem si udělala oběd a pak šla do vany.. no v půl třetí mi přijela Bára já si teprve začala balit věci a jediný co sem měla už sbalenýho byl spacák.émoticones tronche 12
V půl čtvrtý sme vyrazily do klubovny no všici tam už byli..(asik cca 15 lidí) a byla sranda...
Byla stezka odvahy a šli sme spinkat celkem brzo.. už po půlnoci,páč sme ránobrzo vstávali..
Ale na co sem se těšila nejvíc já to teprve přijde..émoticones tronche 1
Noc byla hoodně dlouhá... Měla sem ležet vedle Barušky a nikoho,na kraji,ale na sedačce nade mnou ležel Dáda. vedle kterýho si nakonec lehla Bára,a to se tam pěkně nasrala uplně mě vyhodila..émoticones ctronche 11émoticones tronche 1 svině!!
No ale sranda zaručeně byla... Nebudu a ani nemůžu to tady rozebírat,páč by to ode mě byla hnusný vůci ostatním.. Ale co můžu říct,tak jaký tam padaly hlášky... Každej spal až snad na někoho a my tam kravili..émoticones tronche 14 takže padalo např:
,,to je tvoje ruka? ,,
,,každá holka se jde po tom vyčůlat ,,
,,na krček ne nebo vstanu !!! ,,
,,jakym to chceš způsobem ? ,,
,, já znám 3. ,,
,, a co lalůček? ,,
,, já sem přilepenej.!!. ,, atd......

No prostě jsme se rozjeli celkem slušně,ale nemyslete si že to bylo tak žhavý,ty hlášky znějí jinak než to bylo..émoticones tronche 14
Nejlepčí bylo když se Kápo probudil a pode mnou spal malej Tomáš a bylo tam mrtě vedro a já měla spacák jen u noh a Kápo mi ho stáhl a přikryl s tím toho prcka.. A my tam s Dádou sundávali ten můj spacák z Toma..émoticones tronche 16
A prostě prdeel... A takový různý ážitky máme...
Dobrý bylo když si lehl Dádik mezi nás a řekl že to bude jen na chvilku a tak sme se ho zeptali kolik je,bylo něco kolem 2 a po té chvilce ,kolik že je,? A bylo už po 4 hodinách ráno.. Prostě něco..émoticones tronche 14..émoticones tronche 14
No a usli sme asik v půl pátý.. a ráno v sedm už byli vzhůru.. celej den sme pak usínali za pochodu..Tak to by byl pátek..émoticones tronche 6